Bölge Kadınlar Teşkilatının organize etmiş olduğu Erkam Sohbetlerine rağbet oldukça güzel.
5 Kasım tarihinde ev sahipliği yapan A. Akkus gelen misafirlerine önce Kur´an-ı Kerim okuyarak arkasından çay ikramında bulundu. 15 bayanın katılım sağladığı sohbette Akkuş 145.ders olan „3 nasihat“ konusunu ele aldı.

7 Kasım tarihinde Erkam Sohbeti S. Akay hanımefendinin evinde gerçekleşti. Sohbete 12 bayan kardeşimiz katılırken A.Akkuş ve B.Yaşar hanım da hazır bulundu. Sohbette, „Hucurat suresinin önemi“ne değinen ve Milli Görüş Teşkilatının açılımını anlatan B.Yaşar Ditzingen´de bir sohbet halkamız olması gerektiğine vurgu yaptı. A.Akkuş sohbete katılan hanımlara katılımlarından dolayı teşekkür ederken oturmuş oldukları semt’te bir temsilcilik oluşturarak oradaki ihtiyaçlarını rahat bir şekilde giderilebileceğine değindi.

9 Kasım´da Erkam Sohbeti Württemberg Bölgesi KT Başkanı A.Akkuş hanımın evinde gerçekleşti. Sohbete Wangen şubemizin Hafizeleri katıldı. Sohbet konusu „Yasin suresinin meali“ idi. Sohbete 20 hafizemiz katılırken leziz ikramlarından dolayı ev sahibi hafizemiz Gamzenur Akkuş’a çok teşekkür ettiler. M.Apaydın hocahanım okunan Kur´an´ları ve yapılan sohbeti A.Akkuş hanım’ın bir yıl önce vefat eden muhterem babasına bağışladı.

22 Kasım´da ev sahipliği yapan N.Yılmaz gelen misafirlerine önce K.Kerim okutarak arkasından çay ikramında bulundu. 9 bayanın katılım sağladığı sohbet de A. Akkuş 125. ders olan „Bize yakışan şeyler“ konusunu ele aldı.

2 Aralık´da ev sahipliği yapan M.Altuntaş´ın ev sohbetine 22 bayan katılım sağladı. A. Akkuş „Namazın Faydaları ve Hikmetleri“ dersini işledi.

12 Aralık´da ev sahipliği yapan Z.Dulkadir´in ev sohbetine 10 bayan katılım sağladı. Sohbette A. Akkuş „Yaradılış Gayemiz“ adlı konusunu ele aldı.

18 Aralık´da ev sahipliği yapan M.Özkoç´un sohbetine 23 kişi katıldı. Sohbette A.Akkuş Rıdvan Kitabımızdan „Müminin Özellikleri“ konusunu ele aldı. Ayrıca katılımcılarımızdan 3 kardeşimiz aralık umre yolcusu olduğunu söylediler ve A.Akkuş hanım kendilerini umre yolculuğu ile ilgili bilgilendirdi. Aynı gün ev sahipliği yapan K.Sevinç her hafta ev sohbeti almak istedigini belirtti ve daha sonra sohbeti sunması için sözü A.Akkuş´a devr etti. 8 kişinin katıldığı sohbette Rıdvan dersleri Kitabımızdan „Müminin Özellikleri“ konusu işlendi.

Tüm ev sahibelerimize misafirperverliklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor, Rabbimizden haneleri için huzur ve bereket diliyoruz. Allah(c.c.) hem ev sahibelerimizden hemde Erkam Sohbetine katılım sağlayan herkesden razı olsun.

Württemberg Bölge
Kadınlar Teşkilatı