IGMG Württemberg gençleri proğramın dörtte birini kapsarken, alman kentsel kuruluşlar ve gençlik dairelerindende katılım oldu.

Dr. Hussein Hamdan (Akademie Diözese Rottenburg-Stuttgart), Ottilie Bälz (Robert Bosch Stiftung) ve Esim Karakuyu (MJD) açılış konuşmalarını yaptıktan sonra, seminerlere start verildi. Ardından değişik gruplara bölünerek, “Ben kimim?” adı altında herkes kendini tanımak ve tanıtmak için fırsat buldu. Ikinci gün Dr. Tuba Işık (Paderborn Üniversitesi), Müslüman bir gencin kimlik sürecinin gelenekle bağlantısını aktardı. Ardından 3 farklı grup calışması yapılırken, konular Selefilik, Başörtüsü ve Almanya’daki Müslüman gençlerin günlük islam hayatını kapsadı.

Son olarak podyum şeklinde Kevser Erol (IGMG KGT Kurumsal İletişim Başkanı), Taner Beklen (DITIB Gençlik Başkanı) ve Rabia Salim (MJD Yönetim Kurulu Üyesi), genclere yönelik olan ve özellikle kişilik ve kimliklerini geliştirme amaçlı teşkilat içi calışmalarını sundular. Konferans sonunda Dr. Christian Ströbele`nin (Akademie Diözese Rottenburg-Stuttgart) kapanış sözleriyle ve seneye Mayıs ayında gercekleşecek olan üçünü seminer serisine davet ederek sona erdi.

Proğramın organizatörü Dr. Hussein Hamdan IGMG Gençlik Teşkilatına yoğun ve verimli katılımlarından dolayı özellikle teşekkür etti ve ileride başka projeler ile çalışmaktan dolayı mutlu olacağını söyledi.

Sefa Pusmaz