IGMG Württemberg Bölgesi İrşad Başkanlığı olarak her yıl yapılan yarışmalar 31 Mart 2019 Pazar Günü Fellbach şubesinde başarıyla gerçekleştirildi.
31. Avrupa Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması bölge finaline büyüklerde ve küçüklerde ara elemeler sonucunda finale kalan beşer öğrencimiz yarıştılar. Yarışmada jüri olarak, Tayyip Genç hoca, Huttenheim İmamı İzzet Aslantın hoca, Pfortzheim İmamı Dursun Ali Kasapoğlu hoca ve Ludwigsburg İmamı Fatih Kurtulmuşcan hoca görev yaptılar. Her birisi diğerinden güzel okuyuşlar sergileyen öğrenciler arasında derecelendirme yapmanın çok zor olduğunu jürimiz ifade ettiler. Sonuç olarak Jürimiz Büyükler kategorisinde birinciliği Esslingen’den Üveys Bektürk, ikinciliği Reutlingen’den Musab Harput, üçüncülüğü Philippsburg’dan Ali Şen olarak açıkladılar. Küçükler kategorisinde ise birinciliği Achern’den İbrahim Lale, ikinciliği Aalen’den Enes Çeçen, üçüncülüğü Esslingen’den Yunus Örsuoğlu olarak açıkladılar.

Daha Sonra 13. Gülün Gülleri Hadis Yarışması bölge finallerine geçildi. Ara elemeler sonucunda büyükler ve küçükler kategorisinde ilk beşe giren öğrenciler finalde kıyasıya yarıştılar. Hadis Yarışmasında jüri olarak görev yapan Pleidelsheim imamı Bayram Gülgönül, Nürtingen imamı Rahim Murat, Mössingen İmamı Bilal Şekerci ve Achern imamı Yunus Emre Yıldız hocalarımız her iki kategoride yarışan öğrencilere on’ar hadisi metin ve meal olarak okuttular. Hadis yarışmasındada kıyasıya bir mücadele oldu. Sonuç olarak büyükler kategorisinde birinci Wangen’den Abdüssamet Çavuşoğlu, ikinci Esslingen’den Musab Yaşar, üçüncü Karlsruhe’den Abdullah Deligöz olarak açıklandı. Küçüklerde ise birinciliği Heilbronn’dan Ubeyd Uzun, ikinciliği Esslingen’den Abdullah Tufan, üçüncülüğü ise Herrenberg’den Yasir Şahinoğlu kazandılar.

Arkasından 13. Genç İmam Hutbe Yarışmasına geçildi. Buradada ara elemeler sonucunda ilk beşe kalan öğrenciler katılımcılara hutbe irad ettiler. Genç İmam Hutbe Yarışması jürisinde Karlsruhe İmamı Arif Yılmaz, Waiblingen İmamı Abdülkadir Avcı, Möckmühl İmamı Adem Yüksel, Lauffen İmamı Resul Süleyman görev yaptılar. Genç İmam Hutbe yarışmasında birinciliği Heilbronn’dan Emre Kara, ikinciliği Esslingen’den Furkan Yıldırım, üçüncülüğü ise Sindelfingen’den Selman Bahadır olarak jüri heyeti açıkladı. Yoğun ve heyecanlı bir izleyici kitlesinin katıldığı Fellbach Milli Görüş camisinde yapılan yarışmada bölge başkanı Zeki Şeker ve Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen birer konuşma yaptı. Katılımcılara, yarışmacılara, yarışmacı ailelerine, ev sahibi şubeye teşekkür ettiler. Amacın Kur’an ve hadis sevdalısı, mimber ve mihrap sevdalısı bir gençlik yetiştirmek olduğunu ifade ettiler. Bölge İrşad Başkan Yardımcısı İlyas Nur Çakmak her yarışma öncesi kuralları açıkladı. Katılımcılara aynı şekilde teşekkür etti.
Yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Madalya, katılım belgesi, pokal, saat, Kur’ân-ı Kerim ve daha bir çok hediyenin yanısıra her kategoride ilk üçe girenlere para ödülüde takdim edildi.

Güzel bir atmosferde gerçekleşen yarışmaların olduğu gün aynı şubemizin Kadınlar bölümünde kız öğrenciler 16. Kur’an-ı Kerim Yarışması bölge finalleri ve 13. Gülün Gülleri Hadis yarışması bölge finalleri yapıldı. Ayrıca Maide-i Kur’ân ve Hayrünnisa programı yoğun bir katılım ile icra edilmiş oldu. Seçkin hocahanımlar jüri´likde görev yaptılar. Öğrencilere verilen hediyeler göz kamaştırdı. Bölge Kadınlar Teşkilatı Başkanı Ayşe Akkuş hanımefendi ve KT Bölge İrşad Başkanı Gülay Keleş konuşma yapıp teşekkür ettiler. KT BYK´sınında tam kadro hazır bulunduğu yarışma organize edenler, katılımcılar, yarışmacılar ve ev sahibi şube açısından çok verimli geçti.

Kur’ân-ı Kerim Yarışmasında dereceye giren kız öğrenciler:

Büyükler Kategorisinde:
1. Kübra Çetin, Schwäbisch Gmünd
2. Şeyma Durak, Enzweihingen
3. İsra Gemsy, Philippsburg

Küçükler Kategorisinde:
1. Esma Boğu, Aalen
2. Betül Kaplan, Wangen
3. Sevde Dilek, Enzweihingen

Gülün Gülleri Hadis Yarışmasında dereceye giren kız öğrenciler:

Büyükler Kategorisinde:
1. Azra Zeynep Sezgin, Aalen
2. Aylin Yıldırım, Enzweihingen
3. İrem Çakmak, Mössingen

Küçükler Kategorisinde:
1. Zehra Cömert, Sindelfingen
2. Nurhan Yılmaz, Wangen
3. Dila Akkuş, Esslingen
3. Erva Tunçdemir, Ludwigsburg

olarak açıklandı.

Bölge İrşad Başkanlığı üç yıldır yarışmalarda Kadınlar Teşkilatımız ile beraber, aynı gün, aynı saat, aynı şehir ve ayrı salonlarda prensibi ile hareket edip şubelerden takdir ve teşekkür toplamaya devam ediyor.