24.10.2019 tarihinde Bölge Kadınlar Teşkilatının organize etmiş olduğu akademisyen ve iş hanımlarına yönelik İhsan Sohbetlerinin ilki güzel bir katılım ile Bölge binasında icra edildi.

„İyilik ve takvada yarışın.” İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” ve ” Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz.” nebevi düsturlarından hareketle kuruluşumuz, toplumsal ilişkilerde ihtilafların değil, ortak yönlerin esas alınmasını temenni eder.

İslam dininde ferdî olarak yerine getirilebilen yükümlülükler olduğu gibi, bazı ibadetler ise ancak cemaat hâlinde ifa edilebilir. Buna paralel olarak, yoksul ve mağdurların korunması, haksızlıklara karşı mücadele, iyiliğin yaygınlaştırılıp kötülüklerin engellenmesi ve her türlü toplumsal ilişkinin adalet esasına göre yürütülebilmesi, ortak bir çabayı, dolayısıyla cemaatleşmeyi gerekli kılar. Böylece teşkilatı tarif eden „Millî Görüş“ terkibinin anlamı, görüş ve inanış bakımından kendisini Hz. İbrâhim (a.s.)’ın milletinden kabul eden ve Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yolundan giden İslami bir cemaatin dünyaya bakışı ve bu anlayış doğrultusunda insanlığın huzuru için çaba göstermesi olarak anlaşılmalıdır. Bu sebeble kıymetli çalışan hanımları ve akademisyen kardeşlerimizi 3 haftada bir İHSAN SOHBETLERİ adı altında buluşmamızın ilkini gerçekleştirerek tanışma faslını ve Fatiha süresinin manasını konu edindik.

İhsan Sohbetlerinin 2.´sini 14 Kasım 2019 tarihinde gercekleştirdik. Sohbetimizin konusu İnfak ve 5 boyutlu namaz idi. B.Yaşar hanım, Mü’minûn Suresi 78. Ayet/18. Cüz

وَهُوَ الَّـذ۪ٓي اَنْشَاَ لَكُمُ السَّمْعَ وَالْاَبْصَارَ وَالْاَفْـِٔدَةَۜ قَل۪يلاً مَا تَشْكُرُونَ

„Sizi gözler, kulaklar ve gönüllerle donatan O’dur. Ne de az şükrediyorsunuz!“ Ayetinin önemine vurgu yaptı. İnfak konusunu ele alırken gerçekten hayır, yalnız mal ile yapılmaz. Bir işte yol göstermek, tesellî etmek, nasihat etmek ve insanlara tebessümle yaklaşmak gibi sayısız nimet infak olarak zikredilebilir. İnfak´ın öyle çeşitleri vardır ki, Allâh için infak´ta bulunma lezzetini sadece mülk sahipleri değil, Malîk-ül Mülk’e îman eden her fani tadabilir.

İlkini gerçekleştirdiğimiz ihsan sohbetlerimize 13, ikinci ihsan sohbetimize 12 kardeşimiz katılım sağladı. İki buçuk saat süren sohbetimizin son yarım saati değerlendirme oldu.
KT Bölge Başkanı A. Akkuş´un sohbet halkası olan ihsan sohbetleri katılımcılarının sohbetimizden almış oldukları feyzin ve muhabbetin devamını diler gelen kardeşlerimize teşekkür ederiz..

WÜRTTEMBERG BÖLGE
KADINLAR TEŞKİLATI