Uzun yıllardır Kadınlar Teşkilatı bulunmayan Sinsheim şubesine geçtiğimiz aylarda yapılan istişareler sonucunda Mehtap Sağdıç Hanım atandı. Çok gayretli oldukları gözlenen Mehtap Hanımın şube yönetme kurulunu kurarak çalışmalarına başladığı gözlendi. Bölge Kadınlar Teşkilatı da hem kendilerini ziyaret hem de cemaatle tanışıp kaynaşma noktasında şubeye ziyaret düzenledi.

Bölge Eğitim Başkanı Selma Çelikkaya’nın okuduğu Kuran-ı Kerimi ile başlayan program Bölge KT Başkanı Ayşe Akkuş’un misafirleri selamlaması ve Bölge Yönetim Kurulunu tanıtması ile devam etti. Akkuş şubede yaptığı konuşmada bölge Kadınlar Teşkilatı olarak her zaman , her konuda yanlarında olduklarının sözünü verdi. Konuşmasında Sinsheim Kadınlar Teşkilatının olmayışının her zaman kanayan bir yaralarının olduğunu ifade etti. Hemen akabinde Bölge Hasene Başkan yardımcısı İsmail Akkuş gittiği müslüman ülkelerdeki kampanya çalışmalarında yaşadıklarını ve müslümanların nasıl zor şartlar altında hayatlarını sürdürdüklerini anlattı . Duygusal anların yaşandığı sunumda Akkuş Nijer , Afrika gibi fakir ülkelerdeki kampanyalarda yaşanan sıkıntıların videolarından bazı kesitler yayınladı.

Milli Görüş Hasene derneği olarak daha çok gayret etmemizin altına çizen Akkuş şube Ana Teşkilat başkanının da duygu ve düşüncelerini aldıktan sonra oradan ayrıldı. Akabinde Kadınlar Teşkilatı Bölge Hatibesi Birden Fatıma Yaşar cemaate hazırladığı sunumu aktardı. Yaşar sunumunda cemaat olarak şube başkanına itaate de değinirken , çalışmalara destek olmalarını ve en önemlisi de cemaat olarak camide her zaman yer almaları gerektiğinin de altını çizdi. Akabinde Ayşe Akkuş tarafından katılımcılara gül hediye edildi. Toplu resim ve kapanış Kuran-ı Kerim’inin ardından Şube Kadınlar Teşkilatının hazırlamış oldukları ikramlar sunuldu.