(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

02 Nisan tarihinde IGMG Württemberg Bölgesi Eğitim Başkanlığı „Özel Rehberlik Projesi 2018“ (Bildungscoaching 4.0) kapsamında yeni bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Stuttgart-Wangen’de düzenlenen kariyer seçim semineri katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bildungscoaching 4.0 adı altında yürütülen projenin sene başından bu yana ikinci seminer serisinin ilki olan proğramda öğrencilere yönelik eğitim ve kariyer seçimi hakkında bilgi verildi. Birinci seminer serisinde ise tüm IGMG şubelerinde öğrenme teknikleri seminerleri gerçekleşmişti.

Seminerin açılış konuşmasını Bölge Eğitim Başkanı sayın Rasim Gül ve Wangen Şube Başkanı Fatih Demirel yaparken, Boksör Aydın Dulkadir ve DHBW Öğretim Üyesi Haider Younes birer motivasyon konuşması yaptılar. Kendi hayatından örnekler veren Dulkadir, konuşmasında pes etmenin hiçbir zaman bir seçenek olmadığına ve daima hedef odaklı çalışmanın elzem olduğuna vurgu yaptı. Younes ise eğitiminde kazandığı tecrübeleri katılımcılar ile paylaşırken, ders çalışmanın yanı sıra sosyal bağlantılarında göz ardı edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Almanyanın en genç (22 yaşında) doçentlik ünvanını taşıyan Younes, insanın ancak insandan öğrendiğini ve yabancı uyruklu öğrencilerin yardımlaşmaları noktasında alman makam ve kurumlarına karşı diyaloğunun eksikliğine işaret etti.
Konuşmaların ardından standların açılmasıyla lise öğrencileri üniversite ve mesleki eğitim öğrencilerinden bizzat bilgi alma imkanı buldu.

Seminer konuşmacılara hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Stuttgart-Wangen merkezinin dışında, Bilgilendirme ve yönlendirme Semineri (Orientierungsseminar) Rastatt ve Heilbronn´da 22.04.2018 tarihinde Bölge Eğitim başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.