(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı 2018 çalışma yılının ilk Şube Başkanları Toplantısını Bölge Merkezinde gerçekleştirdi.
Bölge Kadınlar Teşkilatının titizlikle hazırladığı ortamda, yine şube başkanlarına özel hazırlanmış olan ikramlar da yerlerini aldı. Wangen KT şube Teşkilatlanma Başkanı Fatma Çakmak’ın okuduğu açılış Kur’ân-ı Kerim’i ile başlayan toplantı yoklamanın alınması ile devam etti.

23 Şube Başkanının katıldıǧı toplantıyı, Bölge İrşad Başkanı Gülay Keleş yönetti.
Selamlama konuşması yapması üzere Bölge Başkanı Zeki Şeker salona davet edildi.
Şeker şube başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Kadınlar Teşkilatının davamızdaki öneminin altını çizdi. İnfak konusuna da değinen Şeker yapılan çalışmalarda Kadınlar Teşkilatının çalışmalarda göstermiş oldukları gayret ve başaralırından dolayı tebrik etti.
Program KT Teşkilatlanma Komisyon Üyesi Fatma Çakmak’ın kardeş şube faaliyetleri için hazırlamış olduğu klip ve anlatımıyla devam etti. Çakmak sunumunda 2017 çalışma yılında kardeş şubelerin birbirlerini ziyaretlerini, bu ziyaretlerde neler yaptıklarını ve bu çalışmaların şubelerine neler kazandırdıklarını konu aldı. Akabinde Bölge KT Kurumsal İletişim Başkanı Neşe Yılmaz ve Bruchsal KT Şube Başkanı Esma Sağlam gündemde yerlerini aldılar. Müslüman kadın ve Hristiyan kadın konularını ele alan hanımlar bilinmeyen birçok konuya dikkat çektiler.

Program Bölge KT Başkanı Ayşe Akkuş’un sunumu ile devam etti.
Akkuş sunumuna başlamadan önce misafirlerini selamlayarak, yeni başkanlığa atanmış ya da devamına karar verilmiş Şube Başkanlarına gül takdiminde bulundu. Bir yöneticide bulunması gereken vasıflara değinen Ayşe Hanım, yöneticinin nasıl rol model olması gerektiğinin de altını çizdi.

Heilbronn Şube KT Başkanı Meryem Öz ve Herrenberg Şube KT Başkanı Sevim Aktaş ile bir ekip kurarak tiyatro oynatan Akkuş, Bölge ile Şube arasındaki çalışmaların Başkan ve Birim Başkanına nasıl yansıdığını göstermelerini rica etti. Karşılıklı diyalog sergileyen Şube Başkaları birimleri ile yaşadıkları bazı zorlukları infak konusunu ele alarak gözler önüne serdiler. Şube Başkanları toplantısına farklı bir formatla çıkan Bölge Kadınlar Teşkilatı, Şube Başkanlarının da bu değişiklikten memnun olduklarını gözlemledi.

Programın son bölümünde 2017 Şube Karne Değerlendirmelerinin sonuçlarını açıklaması üzere Bölge KT Eğitim Başkanı Selma Çelikkaya mikrofona davet edildi.
Çelikkaya değerlendirmenin nasıl yapıldığına değindikten sonra sırasıyla dereceye giren şubeleri açıkladı.

1. WANGEN
2. AALEN
3. ENZWEİHİNGEN
4. ESSLİNGEN
5. HEİLBRONN

Bölge KT Başkanı Ayşe Akkuş özel olarak hazırlanan plaketleri kendilerine takdim ederken, dereceye giren şubelerini tebrik etti.
Toplu resimlerin alınmasının ardından Ayşe Akkuş’un okuduğu kapanış Kur’ân-ı Kerim’i ve duâ ile toplantı sona erdi.