IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı 2019 yılının ilk Şube Başkanları Toplantısını Mühlacker Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

22 Şube başkanının katılımı ile gerçekleşen toplantı sıcak ve samimi bir ortamda yapıldı. Azra Esen’in okuduğu açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başlayan toplantı Bölge Kadınlar Teşkilatı Başkanı Ayşe Akkuş’un Şube Başkanlarını selamlaması ile devam etti.
Akkuş konuşmasında IGMG’nin organize ettiği Doğu Türkistan için yapılan protestoya değindi. Birlik ve beraberliğimizi sağlamadığımız ve toplantılara ufak tefek bahanelerle katılmadığımız sürece ne Doğu Türkistan ne de zulüm altındaki islam ülkelerinin kurtuluşa eremeyeceğini dile getirdi. 
Ayşe Akkuş ayrıca Şube Başkanları için özenle hazırlamış olduğu “GÖNÜL İNSANI OLMAK “ başlıklı güzel yazısını da masalarda kendilerine sundu.
Akkuş yazısında, “Gönül insanı olmak, gönüle emek vermeyi gerektirir.
Hem kendi gönlünüzü hem de diğerlerinin gönlünü gözeterek bir hayat sürmektir. Gönül insanı olmak, incelik ve zerafettir” diyerek Şube Başkanlarına güzel mesajlarla sevgisini kattığı bir hatıra sundu.

Akkuş’un selamlamasının ardından birim sunumlarına sıra geldiğinde, Bölge Teşkilatlanma Başkanı Ümmühan Telli hazırlamış olduğu kalem sunuşu ile programa devam etti. Telli, her şube başkanına masa başında oturan bir topluluğun olduğu resimler verdi.
Bunun yanı sıra her birim için ayrı renkte kalemler vererek birimi olan başkanların o insanları boyamasını istedi.
Böylelikle her şube başkanının kendi eksikliğini hoş bir çalışma ile görmesine vesile oldu.
Akabinde Bölge Yönetim Kurulu sunumlarını yaparak hem Bölge çalışmalarını hemde Genel Merkezden Bölgeye inen çalışmaları Şube Başkanlarına aktardı.
Toplantı Bölge Başkanı Zeki Şeker’in programa katılarak Şube Başkanlarını selamlaması ile devam etti. Şeker´de, konuşmasında her türlü zorluk ve sıkıntılara rağmen toplantıya iştirak eden başkanlara teşekkür etti.
Namaz molasının ardından misafirler için  hazırlamış olan yemekler  ikramı edildi.
Toplantı Württemberg Bölge Sorumlusu olan Genel Merkez Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkan Yardımcısı Sultan Ergün’ün sunumu ile devam etti. Ergün, konuşmasına “BENİM GÖRÜŞÜM BENİM TEŞKİLATIM” sloganı ile devam ederken, arkamızda iz bıraktık mı değil, kimin izini takip ettik önce ona bakmalıyız diye sözlerine ekledi.

Program sonlara doğru Teşkilatlanma Başkanı Ümmühan Telli’nin 2018 çalışma yılının şube karne değerlendirmelerini açıklaması ile devam etti. Bu yıl ki karne değerlendirmesinde şubeleri büyüklük derecesine göre A / B ve C kategorilerine göre ayıran Württemberg Kadınlar Teşkilatı, dereceye giren şubelere hediye takdiminde bulundu.
Karne değerlendirmesinde,

A Kategorisi şubeler arasında,
1. AALEN
2. RASTATT
3. WANGEN

B Kategorisi şubeler arasında,
1. SCHW. GMÜND
2. ENZWEIHINGEN
3. HERRENBERG

C Kategorisi şubeler arasında ,
1. BRETTEN
2. ACHERN
3. MÖCKMÜHL
dereceye giren Şubeler oldu.

Dereceye girenlere plaketleri Bölge Başkanı Ayşe Akkuş ve Genel Merkezden katılan Sultan Ergün hanım tarafından takdim edildi. Ayrıca Bölge Yönetim Kurulu üyeleri de Ayşe hanıma sürpriz bir hediye hazırlayarak duygusal anların yaşanmasına vesile oldular.
Akkuş da ev sahibi olan Mühlacker Şube Başkanı Meral Kahraman ve ekibine özenle yapmış oldukları hazırlıklardan dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti. Hediye takdimleri ve toplu resimlerin alınmasının ardından toplantı sona erdi.

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)