IGMG Württemberg Kadınlar Teşkilatı 2018 çalışma yılının 1. Hoca Hanımlar ve Eğitimciler Toplantısını Wangen Bölge Salonunda gerçekleştirdi.
Eğitim ve İrşad biriminin ortaklaşa gerçekleştirdiği toplantıya şubelerde eğitim veren eğitimciler , hoca hanımlar ve ana sınıf eğitmenleri katıldı. Wangen Şubesi Hoca Hanımlarından Sündüz Adil’in okuduğu açılık Kur’an-ı Kerim’i ile başlayan toplantı Bölge Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanı Gülay Keleş’in yaptığı selamlama ile devam etti.
Keleş katılımcılara şubelerde yapılan her türlü İrşadî çalışmalara destek vermelerinin Allah’ın davasına en büyük hizmet olduğunun altını çizdi.

Bu noktada 10 Şubatta gerçekleşecek olan Avrupa K. K. Tilavet Yarışmasına katılım sağlayarak , talebe ve cemaatin de katılımlarını sağlama noktasında destek olmaları gerektiğini vurguladı.

Erkam Sohbetlerinde birçok şubelerde Hoca Hanımlara ihtiyaç olduğunu bu bağlamda da desteklerini esirgememeleri gerektiğini söyledi.
Program KT Eğitim Başkanı Selma Çelikkaya’nın misafirleri selamlamasıyla devam etti.
Çelikkaya selamlamasının ardından Genel Merkezin hazırlamış olduğu Plural Yayınlarının tanıtımını yaptı.

Çelikkaya şubelerin IGMG’ye ait materyalleri kullanmaları noktasında da vurgu yaptı.
Hemen akabinde Programda Seminerini sunmak üzere IGMG Württemberg Bölge Hatibi İsmail Çetin sahneye davet edildi. Çetin de katılımcıları selamlayarak böyle bir imkanı sunduklarından ötürü Kadınlar Teşkilatına teşekkürleri sundu. Çetin seminerinde eğitimcilere Aktif Eğitim Tekniklerini anlattı.

Büyük bir dikkatle dinleyen eğitimciler ve hoca hanımlar sorularıyla seminere eşlik ettiler.
Seminerden sonra KT Başkanı Ayşe Akkuş da misafirleri selamladı. Akkuş selamlamasında Teşkilat olarak bir bütün olduğumuzu ifade ederken, şubelerdeki eğitimin çocuklarımızın yetişmesindeki önemine de değindi.

Kapanış Kur’an-ı Kerim’i ve duanın ardından toplantı sona erdi.