Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılışı Muhammed Bayman tarafından yapıldıktan sonra yapılan uğurlama programının taktim ve sunuculuğunu IGMG Heilbronn Fatih Camisi Hac sorumlusu Mehmet Coşkun tarafından başarıyla icra etti.

IGMG Heilbronn Fatih Camisi Başkan Yrd. Hasan Mete açılış konuşmasını yaptıktan sonra
IGMG Heilbronn Fatih Camisi Hac sorumlusu Mehmet Coşkunun yaptığı bilgilendirme konuşması ile devam eden programın haccın lüks bir gezi olmadığını belirterek, IGMG Hac ve Umre organizasyonunun Hac adaylarına eksiksiz bir hac yaptıracaklarını söyledi.

IGMG Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker bir konuşma yaparak bazı tavsiylerde bulundu. Şeker, konuşmasında haccın ırkçılığı ayaklar altına alan bir ibadet olduğunu belirterek, ümmet şuurunda olmamız gerektiğini söyledi. Hz. Muhammed (sav)’ın, kadınların cihadının hac ve umre etmektir dediği Hadis-i Şerifi’ni hatırlatan Şeker, haccınız mebrur olsun, dualarınız kabul ve makbul olsun dilekleriyle sözlerini tamamladı.

Konuşma sonrasında IGMG Bölge Başkanı Zeki Şeker hacı adaylarına plaket takdiminde bulundu. Bu esnada hacı adayları zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Hacı adayları, tüm katılımcılara sundukları ikramdan sonra, İbrahim Öztürk hocamızın ağzıyla dua edildi ve helalleşildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ile bir kutlu yolun yolcularını uğurlama programı tamamlanmış oldu.

IGMG Würtemberg Basın Yayın Başkanlığı