(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

IGMG Württemberg Bölgesi 2018 Gül iftarı programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
27.05.18 tarihinde yapılan Gül iftarına gelen misafirler canlı Ney ziyafetiyle karşılandılar.

Program Emircan Telli´nin okuduğu Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Daha sonra kürsiye gelen Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker yaptığı selamlama ve açılış konuşmasında başta Genel Merkez hatibi Muhammed Turhan ve Genel Merkez Bölge sorumlusu Dr. Hakan Aydın, Bölge Hatibi Ahmed Akgül olmak üzere Bölge ve Şube yöneticileri ve tüm misafirleri yoğun katılımlarından dolayı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum diyerek sözlerine başladı.

Teşkilatımız çalışmaları ile insanlığa ümmete ve camiamıza umut olan bir teşkilattır. Camiler, nesiller ,ümmet bize birer emanettir.
IGMG bu anlamda dini bir cemaattir, çok kutlu bir vazifeyi ifa etmektedir, sizler bu hizmetlere katkıda bulunuyorsunuz. Allah sizlerden râzı olsun.
Teşkilat olarak; Hep mazlumların yanında olduk hayırda yarış yaptık, Hayrın anahtarı Şerrin kilidi olduk, Rabbim bizleri bu yolda daim eylesin. Organizede emeği geçen Bölge icrasına Bölge Hatibi Ahmet Akgül hocama Genel Merkez Hatibi Muhammed Turhan hocamıza ve Genel Merkez Eğitim Başkan Yardımcısı ve Bölge sorumlumuz Dr. Hakan Aydın’a ve siz değerli Misafirlerimize yoğun katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

Akabinde kürsiye gelen Genel Merkez bölge sorumlusu Dr. Hakan Aydın
Teşkilat olarak bütün insanımızın eğitime yaptığımız yatırımlarla büyük atılımlar gerçekleştirdik. Çocuklarımızın milli ve manevi değerler ile donatılması için yoğun gayret gösteriyoruz. Rabbim gecenizi ümmetin kurtuluşuna vesile kılsın diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kürsiye gelen Genel Başkan Danışmanı Muhammed Turhan hocamız yaptığı konuşmada, Ramazan şuur yüklenmek ve kötü alışkanlıklardan arınmak demektir, nasılki araçlar sağa sola çekince Rot ayarı yapılıyorsa, bizlerinde yaşantımızda ki sapmalara Ramazanda balans ayarı yapmaya ihtiyacımız var.
Ümmet bedenden ruhu alınmış bir görüntü vermektedir, topdan Kur’ân´a döneceğiz sarılacağızki Ramazan Ramazan olsun.
Ramazan kardeşlik duygularımızı güçlendirir. Lüzumsuz şeylerden dolayı kardeşlerimizin kalplerini kırmayalım. Bu duygu ve düşünceler ile Ramazan-ı Şerifin hayırlara vesile olmasını diliyorum, hassetten Genel Başkanımız Kemal Ergün ve çalışma arkadaşlarının selamlarını sizlere iletiyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Gül İftarı proğramı Akşam Namazı Ezanından
sonra verilen Yemek ikramından, yemek duâ´sı ve Misafirlere çiçek takdiminden sonra sona erdi.