Seminer kapsamında olan bu buluşmada BYK´dan katılan çeşitli idareciler bir projenin ön hazırlığı, kontrolü ve idaresi hakkında bilgiler edindi. Basın Yayın Başkanlığı öncüsünde yapılan bu seminer, sayın Kerem Erdoğan tarafından yönetilip sunuldu. 
 
Aynı zamanda Württemberg Bölgesi Basın Yayın Başkanı Erdoğan katılımcılara bir projenin başlangıcından sonuna kadar giden sürecin önemli noktalarını anlatarak katılımcıları bu konuda bilinçlendirdi. Teşkilat içerisinde kullanılması gereken taktik ve yöntemleri bir şema halinde sunan Erdoğan idarecilerin kendi arasında olan iletişimi hakkında vurgu yaptı.
 
Proje Aşamaları: Tanımlama, Plan, Yönetim, ve Tamamlama noktalarından oluşmakta. Bu noktaları alt kademeleriyle birlikte geniş çaplı şekilde anlatan Kerem Erdoğan İdarecilerin daha iyi bir Proje Yönetimi kurmalarını sağladı. Seminerin sonunda motive olan katılımcılar bilinçli bir şekilde ayrılarak bundan sonra yapacakları projeleri nasıl yöneteceklerini ve planlayacaklarını öğrendiler.
 
Basın Yayın başkanlığı ve Komisyonu Seminerin ardından buluşarak Komisyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda durum değerlendirmesi yapan Komisyon üyeleri, ileride yapacakları projeler hakkında beyin fırtınası yaptılar. Hedeflerden ve geçmiş olan Projelerden konuşan Basın Yayın başkanlığı iki önemli Proje hakkında konuştular. Bunlardan biri E-Paper yani (elektronik gazete). Diğeri ise Bölge çapında yapılacak olan kaliteli bir Tanıtım Videosu projesidir. 
 
IGMG Württemberg Bölgesi bu konularda daha yüksek adımlar atıp Projelerini bu şekilde değerlendirmek ve sürdürmek istiyor, bu konuda Basın Yayın Başkanlığı büyük bir gayretle hedeflerine en iyi şekilde ulaşmak için büyük bir gayretle çalışıyor.
 
 
Basın/Yayın Başkanlığı