IGMG İslam Toplumu Milli Görüş Württemberg Bölgesi 2018 Aralık Umresi için Kutsal Topraklara gidecek olan Umreciler için Stuttgart’ta özel bir Salonda „Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

IGMG Hac Umre ve Seyehat başkanlığı tarafından organize edilen Proğrama IGMG Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker bey, İrşad Bşk.yard. ve aynı zamanda Kafile başkanı Hafız İsmail Yazıcı bey, Bölge Hac Umre ve Seyahat İşler Başkanı Kenan Sekban bey, Bölge Tanıtma Başkanı Mehmet Mermer bey, Kafile Gurup Başkanları ve çeşitli Şubelerden Hatiplerin yanı sıra çok Sayıda UMRECİ katıldı.

Program Kur’ân-ı Kerim Tilaveti ile başladı, daha sonra Selamla konuşması için kürsüye davet edilen IGMG Württemberg Bölge Başkanı Zeki Şeker bey tüm Umrecilere ve misafirlere hitap etti.
Her Müslümanın gönlünde kutsal mekanları görme isteği olduğunu, umre ibadetinin Allah için yapılması ve tamamlanması gerektiğini, vakitlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini anlattı.
Arkasından Württemberg Bölgesi Hac Umre ve Seyehat işler Başkanı Selâmlama konuşması için kürsüye çıktı. Proğram „Lebbeyk Allahümme lebbeyk“ nidaları ile tüm salonu inletti. Umre yolculuğunun dini boyutu ve önemini, yolculuk öncesinde ve yolculuk esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenler konuları detaylı bir şekilde anlattı.

Daha sonra Hafız İsmail Yazıcı Hoca tarafından Umrenin Farzları ve İhram hakkında bilgi verildi. İhramın nasıl giyileceği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği detaylı bir şekilde anlatıldı.
Ayrıca Umre süreci boyunca dikkat edilecek İbadet Bilinci ve Umre İbadeti konusunu işleyerek „Tavaf, sa’y ve diğer ibadetlerde kalabalıktan ve insanlara eziyet vermekten kaçınılması gerektiğini kayıt etti.

Proğramın sonunda ise Umre Ziyaretleri Yolculuk ve Teknik bilgiler hakkında umrecileri aydınlattı.
Ayrıca Amelleri bozacak veya sevabını azaltacak herhangi bir duruma fırsat vermemek için umre ibadetlerinde çok dikkatlı olmaları gerektiğini, Yolculuk esnasında veya Umre süreci boyunca mutlaka birşeyler okuyarak veya ezberleyerek ibadetinizi genişletmelisiniz diyerek Allah şimdiden yolculuklarınızı hayırlı eylesin. Sağ salim gidip dönmenizi nasip etsin. Duâlarınızda İslam âlemini, tüm Müslümanları unutmayınız’’ dileği ile sözlerine son verdi.
Seminer programı, soru-cevap bölümünün ardından Kur’ân-ı Kerim´in okunuşu iletamamlandı.

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)