(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

IGMG Württemberg Eğitim Başkanlığı tarafından, Baba ve Oğul hafta sonu Programı adı altında bir Pilot Projeye imza atıldı.
Toplam 37 baba ve erkek çocuğun katıldığı hafta sonunda 5 Sevgi dili konsepti çerçevesinde bir program gerçekleştirildi.

4 ile 7 yaş sınıfı erkek çocukların ve genç babaların hedef alındığı haftasonunda Nitelikli Zaman, Onay sözleri, hizmet davranışları, hediyeleşme ve fiziksel temas prensipleri faaliyetler şeklinde uygulandı ve gözlemlendi. Babaların evlatları ile beraber gerçekleştirdiği faaliyetler arasında beraber abdest, namaz, müezzinlik, ilahiler ve oyunlar eşliğinde İslami temel esaslar çocuklarla işlendi.
Kâbe–Kıble ve Namaz konusu sözlü işlenir iken, çocuklar babaları ile Kâbeyi karton ve tutkal ile imal ettiler.

Programda Eğitim Başkanı Rasim Gül ve İbrahim Kızıltepe beyefendiler velilere yönelik seminer verdiler.
Ayrıca Pedagog Halit Pişmek bey Aile Modelleri Dersini veliler ile işledi. „Anneleri bu gün buraya cağrılsalar idi belki 300 Anne çıkardı ama bilhassa vakti ayırıp Baba-Oğul hafta sonuna katılan genç babaları tebrik ediyorum“ diyerek Projenin öneminin tekrar altını çizdi.

Reutlingen Şubesinin ev sahipliği yaptığı „Bauernhof“ çocuklara tabiat içinde bir haftasonu ve dopdolu bir program bahşetti. Gökkuşağı Dergisinin eğitici matariyelleri büyük ilgi gördü. Bölge Başkanı Zeki Şeker beyin ziyaretiyle kapanan programın sonunda katılımcılara hediyeler verilip bir daha buluşmak ümidiyle vedalaşıldı.