Proğrama katılan gençler 5 Euro ödeyerek giriş biletlerini, KGT nin gençlere hediye olarak hazırlamış olduğu cam şişede Türk kahvesi ve beraberinde güzel sözleri aldıktan sonra mescidde yerlerini aldılar. Yatsı namazı müteakip proğram Rastatt şubesi Milli Görüş Hafızlık Kursunun talebeleri Ilknur Gözel ve Hilal Demir´in okuduğu açılış Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış Konuşmasını yapan Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanı Büşra Çelik gençleri selamlayarak proğrama teşrif ettiklerinden dolayı gençleri tebrik etti.

Her cuma düzenli olarak genç kızlara sohbet veren Badegül Ateş hocahanım gençlerin ricası üzre önceki senelerde olduğu gibi Mekkenin Fethi konusunu değilde, Mekke elhamdülillah feth edildi peki ya Nefislerimiz? sorusu üzre, Nefisle imtihanın ve Zinanın çeşitleri konusu hakında genç kızlara güzel bir sohbet sundu. Sohbetin sonunda yıllardan bu yana gençlere her cuma sohbet veren Badegül Ateş hocahanıma KGT Başkanı Büşra Çelik tarafından hediye takdim edildi. Sohbetin ardından gençler büyük bir halka oluşturarak tanışma faslına geçtiler. Tanışma faslında özellikle gelecekteki gerçekleştirmek istenilen „Hayaller“ hakında konuşuldu. Tanışma halkasından sonra gençler sıcak çay ve ikram eşliğinde güzel bir muhabbet ortamı gerçekleştirerek daha da yakından tanışma fırsatı elde ettiler.

Kısa bir aradan sonra KGT kendi hazırlamış oldukları faaliyet klibini gençlere tanıttılar ve KGT Teşkilatlanma başkanı Seliha Erkun camilere üye olmanın önemine değinirken Sosyal Hizmetler başkanı Betül Şerbetçi de, Halep için düzenlenen acil yardım kampanyasında desteği geçen tüm gençlere teşekkür ederek 2017 Infak Projesi halkında gençleri bilgilendirdi ve „Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek. On yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik. Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir“ dedi. Proğram ilahiler, şiirler ve „Kim Milyoner olmak ister?“adlı bilgi yarışması ile devam etti. Yarışmada 1. liği alan Meryem Danabaşı´na hediyesi KGT Başkanı Büşra Çelik tarafından verilirken göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik edildi. Daha sonra KGT Eğitim Başkanı Büşra Demirkıran´ın önderliğinde „Workshop“ kısmına geçildi.

Gençler gruplara ayrılarak her bir gruba, tarih de iz bırakan ve islam davasına hizmet etmiş merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan, Malcolm-X, Hasan El-Benna, Üstad Necip Fazıl Kısakürek ve daha birçok önemli şahsiyetlerin hayatını anlatan bilgi dosyası verildi. Amaç gençlerin grup çalışmasında ortaklaşa kendilerine verilen önemli şahsiyetin hayatından önem arz eden kısımları plakartlara geçirerek onları daha yakından tanımak ve bilgileri aktarmak idi. Workshop dan sonra genç kızlar Gece 00:00 da 2017 yılına girerken toplu halde şükür namazına geçerek dua lar ettiler. Namazdan sonra Zikir halkası kuruldu ve manevi atmosfer yaşayan gençler aralarda ilahiler ile hüzünlenirken nefis muhasebesi yaptılar. Zikir halkasından sonra serbest zamana geçildi. Camide yatılı kalan gençler ertesi sabah toplu kahvaltıdan sonra evlere dağıldılar.

KGT başkanı Büşra Çelik, Gençlik Gecemize katılan tüm genç kızlardan Allah razı olsun, amacımız gençlere alternatif bir proğram sunarak gençleri hem bilgilendirmek hem de helal dairede eğlendirmekti. Elde ettiğimiz gelirin yarısı ile inşaallah 2017 Infak Projesine destek olmayı hedefliyor ve proğramımızın hayırlara vesile olmasını cenabı Hak dan niyaz ediyoruz dedi.