IGMG Rastatt Gençlik Teşkilatı geleneksel yılbaşı alternatif programı olarak Gençlik Gecesi düzenledi. 21 senedir değişik turnuva ve yarışmaların düzenlendiği programda bu sene ilk defa dart turnuvası düzenlendi.

16 yaş üzeri gençlerin katıldığı ve heyecanlı geçen dart turnuvasının galibi Burhan Çelik olurken, 2. Emrullah Karakoc, 3. Burak Ayyıldız ve 4. Yusuf Karakaya oldu.

12 yaş ve üzeri gençlere de Fifa19 turnuvası düzenlendi. Bu turnuvada sırasıyla Taha Halvashi, Sefa Pusmaz, Akif Şerbetci ve Mustafa Çalış dereceye girdiler. Eğlenceli ve heyecanlı geçen turnuvaların ardından mescidde programa geçildi. Mescidde IGMG Württemberg Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen bey efendinin hitabetinin ardından gençler yeni yıla zikir ile girdiler.

Programa katılan yaklaşık 60 genç ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi. Ayrıca saat 20:00’da Eyüp bey yetişkinlere çayhanede vaazı nasihatte bulundu.

#igmgrastatt #igmggt #igmg #GT #dart #fifa19 #turnuva #mekkeninfethi #GenclikGecesi #Rastatt #sohbet #muhabbet #eglence #zikir #silvester

Haber: Sefa Pusmaz – Foto: Mustafa Emin Alkan