(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

IGMG Rastatt KGT Orta Öğretim gençleri 20.07.2018 tarihi cuma akşamı yaz tatili öncesi son kez biraraya geldi.

“Telefonların sustuğu ve kalemlerin konuştuğu vakitdir Orta Öğretim Sohbetleri!” diyen Rastatt Şubesi Kadınlar Gençlik Teşkilatı Orta Öğretim birimi, yaz tatilinden önce son kez kadınlar mescidinde bir araya gelerek sohbetlerini icra ettiler.

Bir yıl boyunca 13-15 yaş arası genç kızlar aksatmadan cuma günleri Orta Öğretim sohbetlerine katılım sağlayarak farklı alanlarda kendilerini geliştirmeye gayret ettiler.
Okulların kapanmak üzere olduğu ve tatile girmeyi planlayan öğrencilere yönelik “Zaman Yönetimi” ile alakalı özel bir sohbet hazırlandı.

Rastatt Şubesi Üniversiteliler Birim Üyesi ve Pädagoji alanında şu an yüksek lisans yapan Nevin Karademir’in Orta Öğretim birimine ilk kez sunduğu sohbet gençler tarafından pür dikkat severek takip edildi.
Pädagok Karademir öncelikle konuşmasına kendisini tanıtarak başladı daha sonra Asr Suresi ve Zaman’ın önemini anlatan farklı ayetler ve hadis-i şerifler ile sohbete giriş yaptı.
Zamanın değerini daha iyi idrak edebilmeleri için, Karademir Orta Öğretim Öğrencileri ile bir deney yaptı.

Deneyde kullanılan Patatesler önemli işleri, küçük elmalar az önemli işleri ve mısırlarda önemsiz işleri temsilen kullanıldı.
Deneyin sonucunda gençlere, gün içerisinde gereksiz şeylerle boş vaktimizi doldurursak günün sonunda önemli işlerimiz için yer kalmayacak ve böylelikle günümüz, zamanımız en acısıda ömrümüz ziyan olacak, mesajı verildi.
Gençlerin çok hoşuna giden bu deneyin ardından, her bir öğrenci kendisi için seçtiği hedefleri not aldı ve bunları yaz tatilinde gerçekleştirme ve zamanı israf etmeme sözü verdi.

Sohbetin sonunda gençlere ikramımız oldu. Yaz tatilinden sonra Orta Öğretim sohbetlerimiz kaldığı yerden devam edecek inşaAllah.

#İgmgrastatt #igmg #rastatt #igmgkgt #kgt #ortaöğretim #sohbet #pedagok #zaman #gencler #muhabbet #ikram