IGMG İslam Toplumu Milli Görüş Heilbronn Teşkilatı bazı Öğrencilerin uzun bir ders döneminden sonra dinlenerek öğrenmelerine imkân sağlayabilmek için yeni bir Yatılı Tatil Kursu düzenledi. Bu seneki Yatılı tatil kursu, daha önceki senelerin Tatil kurslarının konseptleri gözden geçirilerek yenilendi.

Öğrencilerin Aile, okul ve arkadaş çevresi dışında başka bir sosyal ortam içine girebilmeleri sosyal aktivitelere katılmaları mutluluk duygularının birazcık da olsun arttırılması hedeflendi.

Öğrenciler bu tatil kursunda biryandan İslami kültürümüzü, evrensel değerleri öğrenirken, diğer yandan sünneti uygulamanın güzelliğini bizzat yaşama ortamı buldular. Örneğin; selamlaşmanın, kendinden önce kardeşini düşünmenin veya paylaşmanın, ibadetin başka bir yönü olduğunu öğrendiler.

Derslerin dışında yavrularımız Mescitte yatıp her gün çeşitli Sosyal aktivitelere katıldı. Bu aktivitelerden bahsetmek gerekirse 2 defa Kapalı Halı Sahada Turnuva aktivitesi düzenlendi, Yavrularımızın çok sevdiği Bowling salonuna gidilip Bowling turnuvası yapıldı, Mescidimizin içerisinde Antrenman ve Spor yaptırıldı, Sinema Akşamları ve Playstation turnuvaları düzenlendi.

Mehmet Yücel