Proğram Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Selamlama konuşmasını yapan Gençlik Başkanı Yardımcısı Ahmet Korkmaz Önce Umre dolayısıyla Kutsal Topraklarda Bulunan Gençlik başkanımız Oğuzhan Batmaz ve 4 Genç kardeşimizin selamını sizlere iletmek istiyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti. Bugün burada mekkenin fethini anmak için bir araya geldik, rabbım birliğimizi daim eylesin.

Geçmiş olduğumuz yıl çok başarılı çalışmalara imza attık, inşallah 2017 yılında daha başarılı çalışmalara imza atacağız, Her Çarşamba günleri Gönül sohbetlerini planlandık, her cuma günleri ev sohbetlerimizi, geçmiş olduğumuz yıl yapmış olduğumuz gibi bu senede almanca sohbetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bunun yanısıra cok sayıda spor faliyetlerimiz, yatılı kamplarımız ve Yatılı eğitim seminerlerimiz olacak.

Halkla İlişkiler altında 3 seminer organize ettik, bu seminerleri Stadt Heilbronn ile birlikte ve bize sunacakları yerlerde camimizin dışında yapacağız, bu seminerleri size ileriki zamanlarda bildireceğiz.Sizlerin desteklerini her daim bekliyoruz dedi. IGMG Heilbronn Şube Başkanı İbrahim Ocak ise konuşmasında Yılbaşı gecesinin aslında sıradan bir gece olduğunu, Müslümanlar için bir anlam ifade etmediğini, hal böyleyken yılbaşı gecesinin toplumsal bir isyan ve çılgınlık gecesi haline geldiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. Sevgili Gençler.

Bugün fethi ruhuna muhtaç bir haldeyiz, insanımız her yönü ile fethe muhtaç, genç nesil fetih bekliyor. Değerli Gençler kısacası Mekke’nin fethi iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke’nin fethi hakkın hakimiyet ve şahlanışıdır dedi. Proğram Salih Dülger Hocanın Sohbetiyle, Fatih Cami Öğrencilerinin okuduğu İlahilerle, Çekiliş ve İkramlarla devam ederken Müslümanlar Fatih Camide unutulmaz bir gece yaşadılar. Gecenin sonunlarına doğru misafirlere Çiğ Köfte ikram edilip proğram sonlandırıldı.