(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)

IGMG Bölge Eğitim “Özel Rehberlik Projesi”- Bildungscoaching 4.0 çerçevesinde kariyer seçimi ve yönlendirme seminerlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda tüm şubelerde öğrenme teknikleri seminerleri organize eden Bölge Eğitim’in özel rehberlik çalışma ekibi hız kesmeden öğrencilere yönelik yeni bir seminer serisi için hazırlıklara başladı. Bu kez öğrencilere lise diplomalarını aldıktan sonra hangi yol haritalarını izleyebilecekleri, hangi üniversite bölümlerini veya hangi meslek dalını tercih etmeleri gerektiği hususunda bilgiler verilecek.

Katılımcılara en kaliteli ve kapsamlı bilgiyi ulaştırabilmek adına ön çalışmalar yapıldı. Bu bağlamda seminerin akabinde kendi okudukları bölümleri öğrencilere tanıtacak ve onların sorularını yanıtlayacak olan danışmanlar Stuttgart, Rastatt ve Heilbronn olmak üzere üç bileşik kentte bir araya gelip istişarelerde bulundular. Stuttgart için danışmacılar ön buluşması 25 Mart  tarihinde gerçekleşirken, 8 Nisan’da Rastatt için ve 14 Nisan’da ise  Heilbronn için ön buluşmalar yapıldı. Toplamda 54 danışmanın katılımıyla gerçekleşen ön buluşmalarda ümmet olarak bizlere güç veren yegâne kaynağımızın imanımız olduğuna dikkat çekildi. “İman varsa imkân da vardır” ilkesinde hemfikir olan katılımcılar insanoğluna her zorlukla bir kolaylığın ihsan edildiğini unutmamak gerektiğine vurgu yaptılar.

Katılımcıların görüşleri ve fikirleri baz alınarak yapılan interaktif çalışmalarda öğrencilerden gelen sorulara aydınlatıcı yanıtlar verme ve bu hususta dikkat edilmesi gereken kaideler ele alındı. Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül konuşmasında “İlminizin zekâtını veriniz” diye çağrıda bulunurken, Eğitim Başkanı Yardımcısı Fatih Kara “Önden gidenlerden emanet olarak aldığımız bilgileri ve edindiğimiz tecrübeleri diğer nesillere de aktarmakla yükümlüyüz” diye konuştu.
Stuttgart kariyer seçimi ve yönlendirme semineri 2 Nisan’da başarılı bir şekilde gerçekleşmişti. Şimdi sıra Rastatt ve Heilbronn’da. Her iki kentte aynı gün yani 22 Nisan tarihinde saat 11’den itibaren katılımcıları bekliyor olacak. Hayırlara vesile olmasını dileriz.