05 Şubat tarihinde Bölge BYK´sı Esslingen Şubesinde bir türk ailenin evinde yaşanan karbonmonoksit zehirlenmesinden ötürü vefat edenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Ikisi de 29 yaşındaki Turgay ve Filiz Öztürk çifti ile 4 ve 3 yaşlarındaki Mert ve Minel ismindeki çocukları polislerin verdiği bilgilere göre evlerinde karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı ölü olarak ele geçirildi.

Olay hakkında polislerin aktardığı bilgilere göre Öztürk ailesini ziyarete gelen yakınları zile basdıklarında kapıyı kimse açmayınca camdan içeri baktıklarında yerde yatan yakınlarının cesetlerini görünce polise haber verdiler.

Daha sonra Polis ve İtfaiye ekipleri olay yerine intikal ederek olayı tespit ettiler.

Bu acı olayı duyar duymaz IGMG Bölge BYK´sından Bölge Başkanı Zeki Şeker, Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül, Bölge İdare İsleri Başkanı Mehmet Erdem, Bölge Tan. ve Kül. Hizmetler Başkanı Mehmet Mermer, Ismail Akkuş ve Bölge KT Başkanı Ayşe Akkuş, hayatını kaybeden aile yakınlarına başsağlığında bulunarak bu zor günlerinde yanlarında oldu.

Olaydan haberdar olan Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı´da olay yerine intikal etti ve daha sonra aile yakınlarına başsağlığında bulundu.

Allah (c.c.)´dan kazada hayatını kaybeden aileye rahmet yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.