Heilbronn Teşkilatı Hamsi Şenliği öncesinde misafirlere sıcak bir ortamda hizmet sunabilmek adına Fatih Camii Park alanına kurulan çadırları elektrikli ve tüplü sobalarla ısıtarak hazırladı.

06.12.2019 tarihinde Cuma günü start verilen ve 3 gün süren hayır maratonunda Fatih camii yöneticileri ve yardımsever cemaati dört koldan ziyaretçilere hizmet etti. 3 Günlük Hamsi Şenliği için alınan Hamsiler ziyaretçiler tarafından kısa sürede tüketildi. Şenlik’te Hamsiden hariç tatlı ceşitleride rağbet gördü. Çadırlarda ısıtıcı sobaların bulunması ziyaretçileri çok mutlu edip uzun uzun sohbet etmelerini sağladı. Hizmet çadırına kurulan ızgaralarda pişen Hamsi için uzun kuyruklar oluştu.

T.C. Stuttgart Konsolosluk Görevlileri, IGMG Württemberg Bölge İdarecileri ve Heilbronn çevresinde bulunan diğer Cemiyetlerin idarecileri´de Hamsi Şenliğini ziyaret ederek birlik beraberliklerini pekiştirdi. Hamsi Şenliği sonrası açıklama yapan IGMG Heilbronn Şube Başkanı İzzet Ekinci Müslümanların Dünyanın dört bir yanında zor bir dönemden geçtiğini bu yüzden birlik beraberliğimizin öneminin büyük olduğunu, Fatih Camii´nin de bu birlik beraberliğimize Hamsi Şenliği ile bir nebzede olsa katkı sağladığını, Hamsi Şenliğine gelip camiye katkıda bulunan tüm kardeşlerimize ve Hamsi Şenliği organizasyonu boyunca emeği geçen herkese teşekkür ettiğni söyledi.