IGMG – İslam Toplumu Milli Görüş Heilbronn Fatih Camii her Ramazan Bayramında  geleneksel olarak ziyaret ettiği Heilbronn ceza evindeki müslüman mahkumları bu Bayramda’da sevindirdi. Fatih Camii yetkilileri müslüman mahkumların dertlerini dinleyip tavsiyelerde bulunduktan sonra yemek ikramı sundu. Ziyaret hapishane kurallarına uyularak resmi bir program halinde gerçekleşti.

Proğramda selamlama konuşmasını IGMG Heilbronn Fatih Camii Kurumsal İletişim Başkanı Serdar Eroğlu yaptı. Eroğlu konuşmasına şu sözlerle başladı: „Sevgili Kardeşlerim, çok değerli hapishane yetkilileri. Öncelikle sizleri Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Esselamu aleykum. Bugün İslam aleminin iki bayramından biri olan Ramazan Bayramı için bir araya geldik. Bir yandan Ramazan Bayramı için sevinsekte diğer yandan geride bıraktığımız Ramazan ayı için üzüntü içerisindeyiz. Sizin zor şartlarda bulunduğunuz gibi tüm dünyada mücadele eden Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntılar bizleri derinden üzmektedir. Ama bizler yinede bugün burada uygun bir çerçeve içerisinde Ramazan Bayramımızı kutlayacağız. Çünkü Bayramlar sevincin günüdür. Kırgınlığın, dargınlığın bir kenara bırakıldığı bir gündür. Bu günü inşaallah iyi yönleriyle yaşayalım. Biz müslümanlar Ramazan Bayramını kutlarken, etrafımızdaki gayri müslim tanıdıklarımızı, arkadaşlarımızı Ramazan bayramı sevincimize ortak edilmesine özen gösterelim. Bu vesile ile sizlerin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, Rabbimden Ramazan Bayramının müslüman alemine ve tüm insanlığa iyilikler getirmesini niyaz ederim“ diyerek sözlerine son verdi.  Program Fatih Camii hatibi Necati Uzun Hocanın Kur´ân-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Necati Uzun hocaefendi Ramazan Orucu ile alakalı okumuş olduğu ayetlerin açıklamalarını mahkumlara almanca olaraktan anlatarak sorularını cevapladı. Ayrıca Kur’ân´ın biz insanlar için kuşkusuz bir rehber olduğunu ve bir navigasyon gibi bizlere yol gösterdiğinin önemine değindi.

Aynı zamanda Programa iştirak eden Heilbronn Fatih Camii Teşkilat Başkanı İzzet Ekinci mahkumlara maneviyat için camilerimizden düzenli olarak imam hatip desteğinin sözünü verdi.
Program toplu duâ ve bayramlaşma sonrası ikram yemeği ile son buldu.