03.03.3019 tarihinde GŞBT toplantısı çalışma takviminde belirtilmiş şekilde Wangen Bölge Merkezinde açılış Kuran`ı Kerimi ile başladı.

Württemberg Bölge başkanı Zeki Şeker selamlama konuşmasında Bölge Yönetim Kurulu, Şube başkanları ve IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş`e katılımlarından dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek teşekkür etti. Şeker: „IGMG çatısı altında Islam davasına hizmet eden bir Teşkilatın mensuplarıyız. Bizler bu davada yılmadan ve usanmadan gayret göstererek sorumluluğumuzu yerine getirmek durumundayız. Kuran`ı Kerim, camii, cemaat ve nesil bizlere birer emanettir ve bu emanete görevlerimizi yerine getirerek sahip çıkmamız gerekmektedir. Teşkilatımızın toplantılarına mutlaka katılarak gerekli bilgileri alarak görevlerimizi noksansız yerine getirme gayretinde olmak durumundayız.” dedi. Genel Merkez çapında İnfak kampanyasında Württemberg Bölgesi olarak göştermiş oldukları üstün gayret ve başarıdan dolayı tüm idarecilere teşekkür ve tebrik etti.

Bölge Irşad, Eğitim, Sosyal Hizmetler, Kurumsal Iletişim, Teşkilatlanma ve Hac-Umre sorumlusu, teşkilatınin faaliyet, çalışma ve projelerini sunmalarının ardından IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edildi.

Altaş: “Baden.Württemberg deki islam dindersi çalışmalarına ve kişilerim bilgi koruma kanunundan dolayı hassas davranmamız gerektiğine dikkat çektikten sonra Württemberg Bölgesi olarak her alanda yapmış olduğunuz başarılı, güzel ve verimli çalışmalarınızdan dolayı sizleri takdir ve tebrik ediyorum. ” dedi.

Toplantı kapanış Kuran`ı Kerimin den sonra Lokanta da yemek ikramı ile son buldu.

https://photos.app.goo.gl/gwGKyeoGyEVZUBLL7