Yaz tatilinden sonra ilk kez 13.09.2019 tarihinde cuma akşamı Rastatt Şubesinde başlayan Kadınlar Gençlik Teşkilat Orta Öğretim dersinde gençlerle uzun bi aradan sonra muhabbet ettik. Geçtiğimiz hafta cuma günü ise dersimize iki konuk misafir davet ederek repörtaj yaptık.

Rastatt KGT Orta Öğretim Bşk. Feyza Şerbetçi ilk repörtajını Yeşim Karadağ (meslek alanı: hemşire) ve ikinci etapta Fatma Palta (meslek alanı: Bürokauffrau – ofis çalışanı) ile yaptı.
Repörtaj’da konuklar öncelikle kendilerini ve mesleklerini tanıttılar. Daha sonra müslüman ve tesettürlü bir çalışan olarak meslek esnasında yaşadıkları tecrübeleri gençlerle paylaştılar ve onlara okul ile meslek hakkında tavsiyeler ve nasihatlar verdiler. Repörtajın sonunda gençlerin de soruları cevaplandırıldı.
Amaç önümüzdeki sene Abitur/Realschulabschluss/Hauptschulabschluss yapan öğrencileri genel olarak meslek hakkında ve detaylı olarak yukarıda belirtilen iki meslek hakkında bilgilendirmek ve onları şimdiden motive ederek sınavlara iyi hazırlanmalarını sağlamaktı.

Yaklaşık 24 genç kızın katılımı ile gençler dersde edinmiş oldukları bilgiler ile dahada motive olduklarını ifade ederek Orta Öğretim dersinin bir repörtaj atmosferinde gerçekleşmesinin ve direk meslek sahibi tesettürlü müslüman ablalarından detaylı bilgi almalarının mutluluğunu dile getirdiler.
Yeşim Karadağ ve Fatma Palta kardeşimize programın sonunda ufak birer hediye takdimi ile kendilerine teşekkür ettik. Kendilerine ve tüm öğrencilerimize cami, okul ve mesleki haytlarında başarılar dileriz. 

#igmgrastatt #kgt #ortaöğretim #sohbet #muhabbet #motivasyon #repörtaj #hemşire #ofisçalışanı #meslek #eğitim #ilim