Württemberg`de 2016 senesinin ilk Genişletilmiş Bölge Yönetim Kurulu (GBYK) toplantısı 26. şubat 2016 tarihinde Bonnlanden-Filderstadt Masal düğün salonunda Genel Merkez başkanı Kemal Ergün, Genel Merkez başkanı özel kalemi Mikail Demir Genel Merkez teşkilatlanma bşk. yardımcısı ve Teftiş başkanı Adem Kaya, Bölge idarecileri ve aileleri olmak üzere 85 teşkilatcının katılımı ile gerçekleşdi.

Toplantı öncesi Kemal Ergün cuma namazını Heilbronn şubesinde ve ikindi namazını Ludwigsburg şubesinde eda ederek cemaate sohbet verdi ve hasbihalde bulundu. Ergün BYK `nın çalışmaları ve şubelerin durumları hakkında bilgi aldıktan sonra toplantının gerçekleştiği mekana iştirak etti. Toplantı Tayyip Genç`in okuduğu  açılış Kuran`ı Kerimi ile başladı.

Württemberg Bölge başkanı Zeki Şeker selamlama konuşmasında Genel Merkez başkanı Kemal Ergün`e ziyareti ile onurlandırdırğından dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek teşekkür etti. Şeker: „ GBYK toplantımıza BYK üyeleremizin eşleri ve ailelerini özellikle davet etme amacımız, eşlerinin  teşkilatta nasıl hizmet edip çalıştıklarını bir nebze gözlemleyebilmelerine vesile olmasıdır.Islam toplumu Milli Görüş çatısı altında bulunmak büyük bir şereftir.Biz sahabe nesli yetiştirmeye talib olan bir teşkilatız. Bizler hayırla yad edilmek istiyorsak yad edilecek hayırlı işlere imza atmamız gerekiyor.“ dedi.

Bölge Irşad, Eğitim, Sosyal Hizmetler, Kurumsal Iletişim, Teşkilatlanma, Kadınlar Teşkilatı Gençlik Teşkilatı ve Kadınlar Gençlik Teşkilatının sunumlarının ardından Genel Merkez başkanı Kemal Ergün konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edildi.

Ergün: „Islam Toplumu Milli Görüş Teşkilatının en büyük özelliği „islah ediciler“ olmasıdır. Yapıştırandır ayrıştıran değil, toparlayandır dağıtan değil,sevdirendir nefret ettiren değil, müjdeleyendir korkutan değil. Müslümanın en önemli özelliği islah edici  ve muhlis olabilmesidir.Bizler toplumda müslümanlara karşı şuurlandırma görevini yerine getiren ve toplumda örnek yaşantımız ile rol model olarak  Islamı en güzel bir şekilde tebliğ etmemiz gerekmektedir. Islam dininde en büyük şeref ve görev yeryüzündeki insana hizmet etmektir.“ dedi.

Genel Merkez başkanı Kemal Ergün idareciler ile hasbihal ederek mevcut sorulara yanıt verdi. Toplantı  kapanış Kuran`ı Kerimin den sonra samimi ve sıcak bir ortamda ikram ile son buldu.

Württemberg Bölgesi
Basın/Yayın Başkanlığı