Açılış Kur´an-ı Kerim ile başlayan toplantı yoklama sonucu tesbit edilen 40 katılımcı ile devam etti. 

Şube KT Başkanı – Gül Kılıçaslan açılış konuşmasında birimler hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Kılıçaslan: “Eğitim-Şubemizdeki kız talebelerimizin eğitiminde 131 kız talebesi ve 54 anasınıf talebesi haftasonu eğitim alıyor.” dedi. Konuşmasının devamında hafız hazırlık sınıfımızda 14 kızımız ders gördüğünü, hanımlara yönelik yetişkinler eğitim kursunun başladığını ve şuan 21 talebe olduğunu ve tüm çalişmaların çok verimli geçtiğini izah etti.

Sonrasında Şube Eğitim Bşk. İlhami Yaşar eğitime katkı payı ve eğitimle ilgili gelir giderler ile ilgili bilgilendirme yaptı. Yaşar ev sohbet halkalarına değinerek: “… şuanda 5 halklarının olduğunu ve hedeflerine ulaşmak için daha çok gayret edeceklerini ve hedefin 15 halka.” dedikten sonra gönül sohbetleri ve kandil gecelerine vurgu yaptı. 22.12.2015 mevlid kandili tarihini katılımcılarla paylaşarak konuşmasını bitirdi.

Şube irsad,eğitim,sos.hizmetler başkanı konuşmasında battaniye kampanyasına değinerek infaz çalışmalarının startına az kaldığının altını çizdikden sonra Württemberg bölge başkanı Ayşe Akkuş hanımefendiye söz verildi.

Bölge başkanı Ayşe Akkuş söze, iki görsel yayın gösterdikten sonra konuşmasına başladı.

Görsel yayınlar:

  • Mek kursu
  • 12.avrupa Kur´an-ı Kerim yarışmasında bölgemizi temsil eden kübra sıla sevinç kızımızın okuduğu anı

Akabinde yapılan ve yapılması gereken çalışmalara vurgu yaptı. Akkuş: “Bu camilerin size, sizinde bu camilere ihtiyacınız var ve camilerimize sahip çıkacağız, çocuklarımız ellerimizden kayıp gidiyor bu camiler olmasa nesil nasıl yetişecek. İslam kimliği aidiyet duygusu nasıl kazanılacak. Üyeler olarak bizlerde çalışmalarda yerimizi alacağız, 5 euro ödemekle görevimizin bittiğini düşünmeyelim inşallah. Samimi olmak ve ihlaslı bir şekilde insanlara yön vermek bizim görevimiz,herkim ne yaparsa kendisi için yapar. Bizler anne olarak sadece kendi çocuklarımızın değil toplumun annesiyiz,yapılan yanlışları düzeltmek ve yön vermek nesli kaliteli yetiştirmek demektir.” Sözlerine son vermeden Esslingen KT, ŞYK sına ve üyelerine teşekkür ederek kapanış duası ile toplantı son buldu.

Yapılacak programlar el broşürü şeklinde hazırlanmış ve cemaate dağıtıldı.

Wüttemberg Bölgesi
Basın/Yayın Başkanlığı