13.10.2019 tarihinde Enzweihingen şubesinde eğitim alan öğrencilerin velileri için güzel bir Aile Eğitim Semineri organize edildi. Programın başında anneler çocukları ile vakit geçirerek saat şeklinde el becerisi yaptılar. El becerisinin içeriğinde namaz kılmak, kur´ân okumak gibi müslümanların ibadetleri yer alırken aynı zamanda çocuklara zamanı güzel ve verimli değerlendirmenin mesaji verildi.

Programın ikinci etabında ise bayanlar bölümünde Semiha Akgül hocahanım annelere yönelik Aile Eğitim seminerini sunarken doğru ve yanlış olan eğitim şekillerini açıkladı. Çocuklarımız ile ilgili konularda nasıl davranmamız gerektiğini ve nasıl bir rol model olmamız gerektiği hakkında anneleri bilgilendirdi. Erkekler bölümünde ise Kadir Mutlu seminere katılan babalara yönelik bir seminer sundu ve daha sonra çocukların anneleri ile başladıkları el sanatı becerisini çocuklar babaları ile tamamladılar.
Enzweihingen şubesinin organize etmiş olduğu örnek aile eğitim seminerinde çocukların yanı sıra velilerde eğlenerek programdan verimli ve mutlu bir şekilde ayrıldılar.