IGMG Genel Başkan Yardımcısı ve İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç Hocamız 19 Nisan Cuma günü bölgemizde misafirimiz oldu, bir dizi program ve şube ziyareti gerçekleştirdi.

Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen hoca ile birlikte Cuma Namazını Herrenberg Milli Görüş Camiinde kıldıran ve akabinde cemaate hitab eden Celil Yalınkılıç hocamıza daha sonra şube başkanı Yakup Beder tarafından cami binası gezdirildi ve hafızlık çalışması yapılabilecek alanlar gösterildi. Nagold cami inşaatı ziyaretinden sonra ise Celil Yalınkılıç hocamız ve idareciler bir müddet sohbet ettiler.
İkindi namazı öncesi Bretten camisine bahar şenliği ziyareti yapılıp, şube başkanı Bekir Ağca ve cemaat ile sohbet edildi. İkindi namazı İçin Bruchsal Milli Görüş camimize geçerek orada cami imamı ve idarecilerden çalışmalar hakkında bilgi alındı. Camideki inşaat çalışmaları sonucunda iç ve dış düzenlemelerin çok güzel olduğunu belirterek emeği geçen herkese Celil Yalınkılıç hocamız teşekkür etti.

Fellbach cami ziyareti esnasında inşaatın biten bölümlerinin çok güzel olduğu ve rahatlıkla hafızlık çalışmasının yapılabileceği Celil Hocamız tarafından ifade edildi. Waiblingen bahar şenliği ziyareti ile devam eden program akşam Berat Kandili münasebeti ile Karlsruhe camimizde devam etti. Karlsruhe bahar şenliğide cami avlusunda aynı gün başlamıştı. Kandil programı öncesi cami başkanı Ergün Yıldız ve cami İmam hatibi Arif Yılmaz’ın yanı sıra cemaat ile sohbet edildi. Akşam namazına müteakip başlayan Kandil programı yatsı namazına kadar devam etti. IGMG Genel Başkan Yardımcısı Celil Yalınkılıç Hocamızın bölgemize gelişi ve kısa bir zaman dilimi içersinde yedi şubemizi ziyaret etmiş olması ayrı bir heyecan uyandırdı. Bölge İrşad başkanı Eyüp Esen Celil hocamıza teşekkür ederek Linz bölgesine uğurladı.