IGMG Württemberg Bölgesi Kadınlar Teşkilatı´nın 02.03-08.03.2019 tarihler arası organize etmiş oldukları ikinci bölümü hocahanımlar ileri eğitim kampı çok verimli geçti.

Dolu dolu geçen eğitim kampı´nın ilk günü hocahanımlarımız odalarına yerleştikten sonra yemek ikramı yapıldı. Daha sonra Bölge KT Eğitim Başkanı Selma Çelikkaya açılış konuşmasını yaptıktan sonra eğitim kampı hakkında genel bilgileri aktardı. İlk gün aramızda bulunan Württemberg KT Başkanımız Ayşe Akkuş selamlama konuşması yaparak hocahanımlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Türkiyeden özel iştirak eden değerli hafız Hacer Akın hocahanım ilk olarak Tashih-i Huruf dersini verdi. Dersden sonra hocahanımlar ikinci gün yapılacak olan Tashih-i Huruf sınavına hazırlık yaparak bilgilerini tazeleme fırsatı elde ettiler. Hocahanımları sınava tabi tuttuktan sonra Kur´ân sevdalılarını azimlerinden ve gayretlerinden dolayı tebrik eden Hacer Akın hocahanım aynı zamanda Bölge Kadınlar Teşkilatı´na vermiş oldukları bu değerli hizmetten dolayı teşekkür etti ve hayr duâ´da bulunarak aramızdan ayrıldı.

Hocahanımlar ileri eğitim kampında Tashih-i Huruf dersinin yanı sıra Musiki, Hitabet ve Retorik, Akaid, Tefsir, Fıkıh, Hadis, İnsan ve Gelişim Psikolojisi, İletişim ve Sosyal Psikolojisi, Teşkilat dersleri ile bilgileri desteklendi. Ayrıca her akşam hocahanımlarımıza farklı seminerler sunuldu.

Bölge AT Başkanımız Zeki Şeker ve Eğitim Başkanı Rasim Gül eğitim kampını ziyarette bulundu ve Zeki Şeker Başkanımız hocahanımları tebrik ederek ve başarılarılarının devamını diledi.

Yoğun bir ders programı ile çok verimli geçen hocahanımlar ileri eğitim kampının sonunda Haziran ayında Genel Merkezde Diploma Töreni´nde buluşmak üzere vedalaşıldı.