6-17 Aralık tarihinde Bölge KGT tarafından organize edilen Yatılı Eğitim Semineri “Diriliş Kampı” Schwäbisch Gmünd’de büyük bir katılım ile güzel bir ortamda gerçekleşti.
KGT nin özel olarak ayarladığı Türkiyeden proğrama teşrif eden Psikohekim Abdulaziz Yılmaz bey ve seminerleri sayesinde Yatılı Eğitim Semineri heyecan doluydu.

Birinci gün, Şubelerden programa katılım sağlayan gençler kamp alanında KGT BYK tarafından sıcak bir karşılama ile odalara yerleştirildi. Daha sonra öğlen namazı kılındı ve yemek ikramı oldu.
Proğram Allah (c.c.)’nün kelâmı Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile açıldı. Akabinde Bölge KGT Teşkilatlanma Başkanı Esra Demirtaş gündem ile beraber kamp hakkında genel bilgileri gençler ile paylaştı.

Sıra gençlerin büyük bir heyecan ile bekledikleri Seminer kısmına geldi.
Abdulaziz Yılmaz bey ilk olarak kendini tanıttıktan sonra “Topla Kendini” seminerini gençlere sundu. Burada gençlere “kişilik sahibi” olmanın önemine değindi. Eğer daha güzel bir Dünya istiyorsak, dünyayı değiştirebilemk için öncelikle değişikliği kendimizden başlatmamız gerektiğinin altını çizdi.
Proğrama kısa bir namaz molası verildi.

İkinci kısıma geçilmeden önce Bölge Başkanı Zeki Şeker Hocamız ve Bölge Eğitim Başkanımız Rasim Gül kısa bir Açılış konuşması yaptı.
Ardından “ Eş olma sanatı” semineriyle “Aile” nin önemi gençlere bir kez daha hatırlatıldı. “Niçin aile olmak zorundayız?” sorusuna Bilge Kral Aliya Izzetbegoviçin “Batı bütün hayatımızın kalelerine oturdu, sadece geriye ailemiz kaldı”, sözüyle “Son Kalemiz” e sahip çıkmalıyız dedi. Seminerde ayrıca erkeklerin ve kadınların yaratılış fıtratına değinildi. Allah erkek ve kadını eşit yaratmamıştır, eş olarak yani “tamamlayıcı” olarak yaratmıştır diyerek çiftlerin farklılıklarına ve burdaki hikmete değindi.

Seminerden sonra namaz ve yemek molası verildi. Birinci günün akşamında “Work-Shop” için gençler gruplara ayrıldı ve kendileri için hazırlanan dökümanlar ile Sahabe ve Osmanlı zamanında “Aile” konusunun özetini çıkarıp arkadaşları ile paylaştılar. Daha sonra toplu ilahiler söylendi, oyunlar oynandı ve çiğ köfte ikramı oldu. Ikramdan sonra gençler istirhat etmek için odalarına çekildiler.
Kampın ikinci gününde sabah namazından sonra yürüyüşe çıkıldı ve toplu kahvaltı yapıldı. Kahvaltıdan sonra “Bilinç ve Şuur” semineri ile, insanın bilimsel tanımı olarak:
-biolojik
-psikolojik ve
-sosyolojik kısımlarına değinen Abdulaziz Yılmaz bey, aynı zamanda Kur’ân-ı Kerimin Araf Suresi 165/166 ayetlerinde sağlık bakımından üç kısma ayrılan insandan ve sağlıklı olanların “Emr-i bi’l mar’ûf ve nehy-i anil münker” ayetini yaşayan şuurlu Müslümanlardır dedi.
Proğrama kısa bir ara verildi ve bu esnada gençler Abdulaziz Yılmaz beyden imazlı “Ailem Benim Herşeyim”, “Sobe”, “Entella”, ve “Yedi güzel Kadın” kitaplarını alma imkanı buldu.
Proğramın son Dersi “Motivasyon” konusu ile Motivasyon kelimesinin manası ve insanların bu alanda üç kısma ayrıldığından bahsedildi.
1. Kendini düşünen (küçük yaşar, küçük ölür)
2. Ümmeti düşünen (dertli)
3. Ölümü bekleyen (kafir bu kadar güçlüyken, müslüman başarılı olamaz, böyle gelmiş böyle gidecek diyenler)

Içinde yaşadığı sömürgü Sistemine râzı olmuş birinin motivasyonu ölmüştür diyerek Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in
“GENÇLİĞE HİTABE” Şiirinden bir kaç mısrayı paylaştı:

“Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik…
Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!» şuurunda bir gençlik…

“Kim var?” diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan fert fert “ben varım!” cevabını verici, her ferdi “benim olmadığım yerde kimse yoktur!” duygusuna sahip bir dâva ahlâkını pırıldatıcı bir gençlik…

Daha sonra Yılmaz, Mehmed Akif Ersoy’dan “Hakkın Sesleri” şiirini gençler ile paylaşarak gençlerin adeta yeniden dirilmesine vesile oldu.

KGT Başkanı Esra Keriman Genel Merkezde Toplantıda olduğu ve kampa katılamadığı için vekaleten KGT Teşkilatlanma Başkanı Esra Demirtaş aracılığı ile gençlere selamını yollayarak gençleri kampa katılımlarından dolayı tebrik etti.
Teşkilatlanma Başkanı Demirtaş, KGT Başkanı ve tüm byk idaresi adına Psikohekim Abdulaziz Yılmaz beye hediye takdiminde bulunarak kendisine vermiş olduğu değerli ilimlerden dolayı teşekkür etti.

Proğramın sonunda gençlere kamp hatırası olarak anahtarlık hediye edildi ve dilek & temenniler gençler tarafından byk nın hazırlamış olduğu kartcıklara yazılarak bir ağaç dalına asıldı.

Gençler kampdan şuur, aksyon ve heyecan ile şubelerine geri dönerken, bu gibi kampların tekrar hizmete sunulmasını arzu ettiklerini ifade ederek byk ya teşekkürlerini ifade ettiler.

Büşra Tok