Her ay mutat olarak yapılan bölge Hocalar toplantısı Nisan ayında Köln´deki genel İmamlar Toplantısına giderken otobüste icra edildi.

Bölgemizde görev yapan hocaların tamamı toplantıya iştirak etti.
Aalen cami İmam Hatibi Yusuf Kırbıyık hocanın okuduğu açılış Kur’an-ı Kerim’i ile başlayan toplantı, Bölge Tanıtma Başkanı İsmail Yazıcı’nın program akışı bilgilendirmesi ile devam etti. Arkasından Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen hocalara otobüs içinde bir saate yakın bilgilendirme yaptı. Geçmiş çalışmalar ile ilgili teşekkür etti. Ramazan öncesi yapılacak bahar şenliklerinde katılım sağlayan cemaate yönelik öğle ve ikindi namazlarına müteakip sohbet edilmesi gerektiği, bire bir ilgi ile yeni üyeler kazanma gayreti içinde olmalarını hocalara tavsiye etti. Ramazan öncesi veya Ramazan sonrası geleneksel piknikli toplantı yapacağız diyerek sözlerine son verdi. Sonrasında Bölge Hatibi aynı zamanda Heilbronn Fatih Camii Sosyal Hizmetler Başkanı Ahmet Arslan HASENE´nin genel çalışmaları ve Kumanya projesi hakkında bilgileri aktardı. Esslingen Eğitim müdürü ve Genel Merkez Hatibi İlhami Yaşar Hoca ise hocalara kısa bir konuşmanın yanısıra ilahi ve şiir okudu. Otobüs içinde çeşitli izzeti ikramlar yapılarak yolculuk devam etti.

Genel Merkez İrşad Başkanlığı tarafından Köln´de organize edilen genel İmamlar Toplantısı çok verimli ve başarılı geçti.
Hocalarımızın her birisi geri dönüş yolculuğunda mikrofonu alıp, bir hatırasını paylaştı. Yolculuk ilahi ve şiir´ler eşliğinde devam etti. Hocalarımız genel İmamlar Toplantısı ve otobüs yolculuğunun güzel geçtiğini ifade ettiler. Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen Hocaefendi programın genel organizesini yapan İsmail Yazıcı hocaya ve toplantıya katılımlarından dolayı hocalara teşekkür etti.
Bölge Başkanı ve tüm bölge yürütme kurulu üyelerinin selamını ileterek sözlerine son verdi.