IGMG WÜRTTEMBERG EĞİTİM BAŞKANLIĞI 2019 yılı ilk Hizmet içi Eğitim Seminerini yoğun bir katılımla 14.04.2019 tarihinde Fellbach´da gerçekleştirdi. Açılış Kur´ân-ı Kerim´ini Ludwigsburg Eğitimcilerinden Recep Ekinci´nin okuduğu programda bölge başkanı Zeki Şeker selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında Mili Görüş Teşkilatlarının Eğitime çok önem verdiğini bu bağlamda Eğitimcilerin Eğitimini ayrıca önemli olduğunu ifade etti ve Eğitimcilerin günün şartlarına göre Eğitim Metodlarını uygulamaları gerektiğini söyledi.

Birinci bölümde Bölge Eğitim Başkanı Sosyal Pedagog Rasim Gül ‘Beceri Odaklı Ders Planı Nasıl Yapılır?’  konulu seminer verdi. Daha sonra İlahiyatcı İlhami Yaşar ‘Eğitim Metodunda Temel İlkeler ve Sosyal Medya Eğitimi’ konulu seminerini sundu. Ayrıca Eğitim Komisyon Üyesi Metin Çetinkaya Yurtdışı Açık Öğretim İmam-Hatip Lisesi programı hakkında bilgi verdi.
İkinci bölümde pratik uygulamalara geçildi. Sosyal Pedagog Rasim Gül   bir dersin Giriş Gelişme ve Sonuç bölümünde hangi Metodların nasıl uygulanacağını örnekleriyle uygulamalı anlattı.

Giriş Bölümü Yöntemleri
Drama Yöntemi
-Karikatür
/Resimle Çalışma Yöntemi
-Masaörtüsü Yöntemi
-Soru Teli Yöntemi
GELİŞME Bölümü Yöntemleri
-Jigsaw Yöntemi
-Masaörtüsü
-Öğrenim Hızı Düeti
SONUÇ/ÖZETLEME Yöntemleri
-Gelmeyen Öğrenciye Mektup
-Öğrenim Zinciri
-Kitapçık oluşturma
-Öğrenim Zinciri Yöntemi
-Masaörtüsü Yöntemi