Her ayın ilk çarşambası Württemberg Bölgesi İrşad Başkanlığı bütün imam hatipleriyle bir araya geliyor. Bu mutat toplantılarda hocalarımıza Bölge İrşad Başkanlığı olarak geçtiğimiz ayın değerlendirmesi ve önümüzdeki programlar hakkında bilgi verilirken, Milli Görüş Teşkilatlarının gündemi ve Avrupada cereyan eden İslam konulu güncel meseleler hakkında bilinçlendiriliyorlar.

Şubat Ayı Hocalar Toplantısını gerçekleştirirken hocaların daha aktif olacakları bir çalışmaya imza atıldı. Toplantı gündeminin yarısını beyin fırtınası diye tabir edilen (ing. Workshop) ve katılımcıların ortak kanaatleriyle neticeye varıldığı bu etkinlik hocalar arasında samimi bir ortam oluşturdu.
‘‘ BİR sorun ÇOK çözüm‘‘ başlığı altında gerçekleşen bu interaktif calışma, cemiyet hocalarımıza günlük hayatta karşılaştıkları bir problemi birçok çözümle bertaraf edebileceklerini hatırlattı.

Yapılan bu çalışmanın yanısıra genç imam hatiplarimizden Waiblingen Cemiyet Hocası Sayın Abdulkadir Avcı, Gençlik konulu sunumunu yaptılar. Kendisinin de Avrupada yetişmiş ve genç olması sebebiyle hocalarımızın gençlere yaklaşımlarında yol gösterici metotlar ve teklifler sundu. Şubat ayında yapılan bu toplantının organizesinden çok memnun olan hocalarımız, daha fazla etkin oldukları çalışmaların devamlı yapılmasını arzuladıklarını dile getirdiler.

(Lütfen bu haberi beğenecek üç arkadaşınızı yoruma etiketleyin)