Üç Aylar içersinde Ramazan ayı öncesi son Kandil gecesi olan Berat kandilinin tatile denk gelmesi nedeniyle camilerin cemaatle dolup taşmasına neden oldu.
Kandil programı bir çok camide İftar etkinliği ile başladı, akşam – yatsı namazı arası, öğrencilerin okuduğu Kur’an Tilaveti, İlahi ve Şiirle Başladı. Cami Hocalarımızın yaptığı sohbet ve duâ ile program devam etti. Yatsı namazı cemaatle kılındı. Cemaate soğuk şerbetin yanısıra değişik Kandil ikramları yapıldı. Bir çok camimizde tesbih namazı kalındı.
IGMG Genel Başkan Yardımcısı ve İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç hocamız Berat Kandili Akşamı Karlsruhe Ayasofya camimizde cemaate hitap etti. IGMG Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş Hocamız Sindelfingen Milli Görüş camimizde hitap etti. Bölge Başkanı Zeki Şeker Hoca Schorndorf camimizde cemaat ile bir araya geldi. Bölge İrşad Başkanı Eyüp Esen ise Bruchsal Milli Görüş camimizde cemaate hitap etti.
Hatipler gecenin anlam ve ehemmiyeti hakkında sohbet ettiler. Üç aylar ve nasıl değerlendirmeliydik, yaklaşan Ramazan ayı ve hazırlıkları, Teşkilatımızın genel çalışmaları ve kumanya çalışması üzerinde durdular.