IGMG Württemberg bölgesinin düzenlediği Aileler gününün üçüncüsü 5/6/7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Üç gün süren aileler günü bölgemizde bulunan sivil toplum kuruluşlarını, işadamlarını, üyeler ve dostları aileleri ile beraber Fellbach´ta buluşturdu.


Cuma namazından sonra programımız Kur’an-ı Kerim ile Waiblingen Cemiyeti İmam-Hatibi Abdulkadir Avcı`nın okumasıyla başladı. Ardından Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner bey selamla konuşmasında bulunduktan sonra IGMG Württemberg bölgesi Bölge Başkanı Zeki Şekerin açılış konuşması ile devam etti. Gönül Dostları grubundan ilahiler dinledikten sonra Maide-i Kur´an bölümüne geçildi. İlk önce bölgelerarası birinciliği elde eden İbrahim-Taha Lale okudu ve ardından Dünya Kur´an-ı Kerim okuma birincisi Hasan Sadiqi dinleyicilerine seslendi. Sonrasında sahne Schorndorf cemiyetimizin hazırladığı sahe etkinlikleri ile program devam etti. Çekiliş bölümü ile aileler gününün birinci günü tamamlanmış oldu.


Aileler gününün ikinci gününde saat 12:00 de program Kur’an-ı Kerim Aalen Cemiyeti İmam-Hatibi Hafız Yusuf Kırbıyık´in okumasıyla başladı. Schorndorf Cemiyet Başkanı Ahmet Güler günün akışını katılımcılar ile paylaşdıktan sona Wangen Çocuk İlahi Grubu Sahne aldı. Öğle namazı kılındıktan sonra Gönül Dostları grubundan ilahiler dinlenildi.

Bu esnada Bölge Eğitim Başkanı ve Kadınlar Teşkilatı organizesi çerçevesinde Eğitim Fuarı açılışı yapıldı. Eğitim fuarında cemiyetlerimiz çalışmalar ve uygulamaları katılımcılar ile paylaşdılar. Büyük yankı duyan bu fuar herkezden takdir ve teşekkür toplamayı başardı.

Açılış sonrasında Günün konuşmacısı IGMG Genel Merkez Hatibi Abdurrahim Güçlü katılımcılara hitap etti. Akabinden dereceye giren öğrenciler için düzenlenen İftihar Tablosu bölümüne geçildi ve geçleri ödüllendirerek program devam etti. Schorndorf Cemiyeti Çocuk Mehter Takımı, aileler günü alanında tatlı bir gösteri yaparak herkezi şenlendirdi.

Programımız ikindi namazı öncesi Aile Eğitim Sempozyumu ile devam etti. Akademisyen İsmail Kurt ve Dr. Mehmet Gedik beyler onbeşer dakka yaşadığımız dijital dünyada iletişimin aileleri nasıl etkilediğini ve islam olarak nitelendirilen geleneklerin bize yanlış tesir ettiğine dikkat çektiler.

İkindi namazından sonra aileler gününe katkıda bulunan cemiyetlerin eğitimini destekleme amaclı Açık Artırım başladı. Açık artırımda ünlü hattat tablosu, filografi sanatı ve işlemeli baskı tabloları katılımcılara sunuldu.

Açık artırım sonrasında Konser bölümüne geçildi. Açılışı Ludwigsburg Çocuk İlahi Grubu yaptı ardından İslami Rap dalında eserler çıkaran Baycan Sarcan iki parçası ile yer aldı. Son olarak IGMG Marşımızı seslendiren günün sanatcısı Ammar Acarlıoğlu sahne aldı.

Konser sonrası çekiliş bölümü ile aileler gününün ikinci günü tamamlanmış oldu.


Aileler gününün üçüncü gününde saat 12:00 de program Kur’an-ı Kerim Bölge Birincisi Üveys Bektürk´in okumasıyla başladı. Aile ve İnsani Değerleri Geliştirme Uzmanı Mehmet Baki Öztürk bey Motivasyon semineri ile ilk konuşmayı gerçekleştirdi. Özellikle değişim için dış etkenlere ihtiyaç olmadığını ve bir kararınız ile birlikte değişime girebileceğimizi dinleyicileri ile paylaştı.

Sonrasında Cuma günü başlayan Maide-i Kur´an programımızın pazar günü ikinci bölümüne geçildi. İlk önce 30. Avrupa Kur´anı Kerim Tilavet Yarışması Birincisi Talha Yeter ve ardından İstanbul Eyüp Sulatan Camii Baş İmam Hatibi Erhan Mete dinleyicilere güzel bir Kur´an ziyafeti verdiler. Akabinden Ammar Acarlıoğlu yoğun istek üzerine tekrar sahne aldı. Aileler gününe katkıda bulunan cemiyetlere Bölge Başkanı Zeki Şeker tarafından Teşekkür belgeleri verildi. Şube Başkanları olmadığında Şube sorumluları vekaleten teşekkür belgelerini teslim aldılar. Aynı zamanda Bölge Kadınlar Teşkilatı Hayrunnisa programı çerçevesinde Genel Merkez hatibesi H. İleri ve Bölge hatibesi B.F. Yaşar bayanlara seminer verdiler.

Bayanların Hayrunnisa programı ve sahne etkinlikleri sonrasında IGMG Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri günün hatibi olarak sahnede mikrofu aldı. Kapanış konuışması için Bölge Başkanı Zeki Şeker teşekkürlerini ifade etti. Şeker: ‘Başta programı organize eden Komisyon Başkanlarım Rasim Gül’e, Aydın Güran’a, Komisyon üyeleri Mehmet Erdem’e, Ümmühan Telli’ye, Selma Çelikkaya’ya, Dilek Hekim’e, Kerem Erdoğan’a, Osman Eyüp’e, Abdurrahman Bülbül’e, Mikail Öztürk’e, Şevki Atmaca’ya, Tayyip Genç’e, Mehmet Atasoy’a, İlyas Çakmak’a, Fatma Çakmak’a, Beytullah Kara’ya, Sümeyye Arlı’ya, Güvenliği sağlayan gençlerimize, KT Baskanımız Ayşe Akkuş’a, GT Başkanımız Fatih Akbaş’a, KGT’mize BYK’mıza, Programın yükünü üstlenen Şubelerimize, sunum yapan misafirlerimize, program sunucusu Ahmet Güler’e, Safa Pusmaz’a, Cemiyet Başkanlarımıza, İdarecilerimize, Hocalarımıza, cematimize, özellikle ev sahipliği yapan Fellbach Cemiyet Başkanımız Nürettin Köroğlu’na, idarecilerine ve emeği geçen herkese en kalbî teşekkür ve takdirlerimi bildirir, bizlere daha nice nice güzel programları gerçekleştirmeyi nasip etmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ederim.’ dedi. Konuşma sonrası Sahne etkinlikleri ve çekiliş ile Aileler günümüz sona erdi.

Her gün yapılan çekilşlerde umre, bosna gezisi, türkiyeye uçak biletleri, hediye çekleri, çocuk kulübü ve ukba üyeliği ve elektronik ürünler katılımcılar ile buluştu.

Aileler gününde yapılan tüm etkinliklerin resim ve videolarını aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
RESİM GALERİSİ