Bu heycanın bilincinde olan IGMG Hac/Umre organizasyonu tekbirlerle kafilemizi karşıladı ve coşkulmuzu bizimle paylaşarak Peygamber efendimize (s.a.v.) kavuşturmak için hızlı davrandı. Odalara yerleştikten sonra grup halinde Mescid-i Nebevi ye gidildi ve dualar yapıldı. Mescid-in içi tanıtıldı, Medine de kalındığı müddetçe Mescid-i Nebevi de Namazların kılınmasının 1000 kat fazla sevabı olduğunu Kafile Başkanı İsmail Çetin Bey tekrar tekrar Umrecilere hatırlattı.

Toplu programlarda her ayrı ziyaret yerlerini bir Grup Başkanı tanıttı. Her ziyaret yerinde umrecilern bazıları kendini tutamadı ve gözyaşları dular ile karıştı. Hz. Ali Mescid-i, Hz. Ebu Bekir Mescid-i, Gamame (Bulut)Mescid-i, Hz. Ömer Mescid-i, Hz. Osman Mescid-i, Hz.Bilal Mescid-i, Medine Tren İstasyonu,Sakife bahçesi,Cennetu’l-Baki bunlar iç gezi olmak üzere Umre cileri tek tek ziyaret ettirildi.  Dış ziyaretler olarak Umrecileri UHUD ŞEHİDLIĞI,KIBLETEYN MESCID-I, HENDEK,olmak üzere Otobüstlerle ulaşım sağlandı. 

KUBA Mescid-ine yürümenin Umre sevabı olduğunu söyleyen Hz. Peygamberimizin  SAV buyurduğu için umreciler bu Sünneti ve Umre sevabını almak için Kuba Mescid-ine yürüdü.  Cuma  Namazından önce toplu Veda programı yapıldı Mescid-i Nebevi nin karşısında, Cenab’ı Allah buralara gelmek isteyen herkeze nasip etsin inşallah 

Kafile Başkanı: İsmail Çetin, Grup Başları: Tayyip Genç, Ibrahim Cihan, Yunus Ünal, Ali Ilemin, Levent Pusmaz, Bayan Görevli Başkan: Sümeyra Yakupoglu.