18.05.2019 cumartesi günü onbeşinci kez, IGMG Württemberg Ludwigsburg cemiyetimiz olan Hacı Bayram Veli Camii Ludwigsburg’un merkezinde bulunan pazar meydanında iftar programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Yaklaşık 4000 kişinin katıldığı iftar programı açılış Kur´ân-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlerleyen dakikalarda Ludwigsburg cemiyet başkanı Abdurrahman Polattimur, IGMG Teşkilatlanma Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri, T.C. Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner, IGMG Bölge Başkanı Zeki Şeker ve Ludwigsburg belediye başkanı sayın Werner Spec birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler. Ayrıca bu sene Aşk-ı Efza ilahi grubu ilahileri ile programa ayrı bir güzellik kattı. İftar saatinin gelmesiyle Ludwigsburg am Marktplatz’da ezan sesinin yükselmesiyle oruçlar açıldı.

2005’ten itibaren düzenlenen kamuya açık iftar programı her sene mübarek Ramazan ayında IGL tarafından düzenlenmektedir. Bir marka haline gelen Ludwigsburg Marktplatz İftar programının amacı, toplum ile iletişim kurmak ve kaynaşmaktır. Organizatörlere göre yüksek sayıda katılımcı olduğu, olumlu yanıtlar alındığı ve programın kamu da mükemmel kabul edildiği ifade edildi.

Her sene çıtayı ve kaliteyi daha yükselterek bu programı gerçekleştiren cemiyet başkanı Abdurrahman Polattimur ve organize sorumlusu Bünyamin Apaydın, başta bu programın gerçekleşmesinde büyük katkısı olan sponsorlara ardından yönetim kuruluna ve tüm katılımcılara teşekkür ettiklerini söylediler.