Württemberg Bölgesi 10. Bilge Çocuk Bilgi Yarışması Finali yoğun ve çoşkulu bir katılılmla 19.01.2020 tarihinde Ludwigsburg´ta gerçekleşti.

Hafta sonu Kurslarına katılan Temel Bilgiler 1-2-3 alanlarında ders gören öğrencilerin katıldığı yarışma Ahmet Güler´in  sunuculuğunda açılış Kur´an-ı Kerim ile başladı. Bölge Eğitim Başkanı Rasim Gül açılış konuşmasında onuncusunu yaptıkları Bilge Çocuk Bilgi Yarışmasına olan yoğun ilgi ve alakadan dolayı Eğitim Başkanlarına, Eğitimcilere, Velilere ve Öğrencilere teşekkür etti. İlk emri oku olan bir dinin mensupları olarak doğru bilgiyi yeni nesillere aktarmanın en büyük görev olduğunu ifade etti.

Selamlama Konuşması yapan Bölge Başkanı Zeki Şeker, programı organize eden Bölge Eğitim Başkanlığına teşekkür ederek topluma faydalı nesiller yetiştirmenin ancak ilimle mümkün olabileceğini ifade ederken edepli, terbiyeli aynı zamanda içinde yaşadığı toplumun gerçeklerini bilen ve katkı sağlayan bir neslin hedefleri olduğunu söyledi.

Programın onur konuğu olan Genel Merkez Eğitim Başkan Yardımcısı Ramazan Başlık, Milli Görüş Teşkilatlarının Avrupada yaşayan insanımıza her alanda en güzel hizmetleri sunmayı şiar edindiğini ifade ederken eğitim alanındaki hizmetlere çok daha fazla değer verdiklerini söyledi. Württemberg Bölgesinin eğitim alanındaki Aile Okulundan, Bilgi Yarışmasına kadar faaliyetlerini takdirle takip ettiklerini söyledi. Yarışmada emeği geçenlere teşekkür ederken özellikle yarışmaya katılan yarışmacılara başarılar diledi.

Yarışma sonucları:

Temel Bilgiler 1
1.Schorndorf – Arif Taha Akyol
2.Aalen – Sare Uzun
3.Nürtingen- Nura Gündoğdu

Temel Bilgiler 2
1.Schorndorf – Hasan Kara
2.Esslingen – Rana Güneş
2.Ludwigsburg – Azra Ceren Balkar
3. Schw. Gmünd -Sıla Yüksel

Temel Bilgiler 3
1.Ludwigsburg – Reyyan Doğan
2.Aalen – Meryem Göçmen
3.Enzweihingen – Fatma Zehra Arıkan